Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Zapadła pierwsza decyzja w procesie Lewandowskiego z Kucharskim

W sądzie rozstrzyga się sprawa rzekomego szantażu, którego miał dopuścić się Cezary Kucharski wobec Roberta Lewandowskiego. Nie odbędzie się ona zgodnie z wcześniej spodziewanym planem.

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Cezary Kucharski (drugi od prawej) WP SportoweFakty / Maciej Siemiątkowski / Na zdjęciu: Cezary Kucharski (drugi od prawej).

Czwartek to pierwszy dzień procesu w sprawie rzekomego szantażowania Roberta i Anny Lewandowskich przez Cezarego Kucharskiego. Niemal trzy lata temu pełnomocnicy Lewandowskiego złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ruszyło śledztwo, przesłuchania, aż do sądu wpłynął akt oskarżenia. Zanim zaczął się proces, sędziowie zalecili mediacje.

Były agent miał domagać się od piłkarza 20 mln euro w zamian za nieopublikowanie dowodów na rzekome "nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego".

Rozmowy pełnomocników Lewandowskiego i Kucharskiego nie skończyły się porozumieniem. Dlatego w czwartek zaczął się proces.

Nie będzie on jednak przebiegał w obecności mediów i publiczności. W środę pełnomocnik Lewandowskiego złożył wniosek o wyłączenie jawności procesu. Media i publiczność na pierwsze decyzje w tej sprawie czekali dwie godziny na sądowym korytarzu. Ostatecznie sędzia przychylił się do wniosku, powołując się na paragraf 1 z art. 360 kodeksu postępowania karnego dopuszczający wyłączenie jawności rozprawy, gdyby jawność mogła naruszyć ważny interes prywatny. Wyjątkiem będzie rozprawa, na której zostaną odtworzone nagrania stanowiące dowód w sprawie.

Ta decyzja nie zadowoliła obecnego w sądzie Kucharskiego. Dało się to zauważyć, kiedy sędzia poinformował o rozpatrzeniu wniosku i wyprosił z sali dziennikarzy. - Dziś zostaną odczytane moje wyjaśnienia w sprawie - przekazał na Twitterze tuż przed startem procesu.

Z pierwotnie zakładanej jawności procesu cieszył się też Oskar Sitek, mecenas Kucharskiego.

- Proces, który rozpocznie się w czwartek zupełnie odmiennie, w porównaniu z postępowaniem przed prokuraturą, będzie odbywać się jawnie, stąd nawet cień podejrzenia będziemy od razu rozwiewać, rozpoczynając przede wszystkim od unaocznienia faktów, jakie jeszcze nie są znane, a które jednakowo dla Roberta Lewandowskiego, jak i jego żony nie są korzystne - przekazał Onetowi Sitek.

Maciej Siemiątkowski, dziennikarz WP SportoweFakty

ZOBACZ WIDEO: To byłby ciekawy powrót do Polski. "W grę wchodzą dwa kluby"

Czytaj też:
Wielkie plany PZPN. Wiadomo, gdzie miałoby powstać centrum treningowe
Świetny powrót Lewandowskiego do składu Barcelony

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (18)
 • W0jtech Zgłoś komentarz
  Jak to zmierzyles ze to "najlepszy strzelec na w swiecie"? Patrze tu IFFHS_World's_Best_Top_Goal_Scorer i Messi jest pierwszy, potem Ronaldo, Lewy trzeci. Złotych piłek nie liczę -
  Czytaj całość
  a może złote buty liczysz?
  • Salceson z Kota Zgłoś komentarz
   Plebs domaga się ujawnienia procesu w którym przestępca szantażuje najlepszego strzelca na świecie. To Robert jest pokrzywdzony w tej sprawie dlatego dobro jego rodziny i wizerunku jest
   Czytaj całość
   najważniejsze! Ochrona pokrzywdzonego to jest elementarz w takich przypadkach. Procesy z Ronaldo czy Messim też były utajnione.
   • James 007 Bąd Zgłoś komentarz
    Ach jaki ten Manuel mądry, prawie jak ja. Masz za to ode mnie i moich klonów 7 łapek.
    • Zdzisław Dyrma zasadniczo Zgłoś komentarz
     Co za bzdury! To jest kolejne bicie piany przez sportowe fejki. Lewandowski niczego nie ukrywa. Wszystkie pieniądze zarabia w uczciwy sposób. Wszyscy na świecie znają jego kontrakty i na
     Czytaj całość
     bieżąco obserwują strzelanie bramek. Tutaj nie ma nic do ukrycia. Zupełnie inaczej jest z bandytą kucharskim, który szantażem próbuje coś wyrwać na swoją emeryturkę. Przestańcie sztucznie bić pianę, bo werdykt będzie tylko jeden. Kucharski WINNY!!!!!! Całą normalna Polska za Robertem!
     • Manuel Zgłoś komentarz
      Honor i czyste sumienie są w życiu najcenniejsze. Jeżeli masz czyste sumienie nie boisz się ujawnienia żadnej sprawy bo prawda i tak się obroni.
      • Lupin Zgłoś komentarz
       @Admin: za co 2x usunięto ten mój wpis?? -> @Arsent: Jakoś często "tak masz", bo pod każdym artykułem na ten temat jest ten sam twój tekst "kopiuj wklej".
       • Arsent Zgłoś komentarz
        Jakoś tak mam, że nie wierzę Lewandowskiemu ani Stachurskiej w żadne słowo ! A po tym wykłócaniu się o 30mln od Morawieckiego to już w ogóle. Pazerni ponad normę.
        • Lara Croft Zgłoś komentarz
         Dlaczego ''nieskazitelny'' Lewandowski nie chce upublicznienia procesu skoro nie ma niczego na sumieniu? Dlaczego upublicznienia procesu chce ''szantażysta'' Kucharski? Może farma fanboy coś
         Czytaj całość
         wie na ten temat? Dlaczego mój komentarz został skasowany?
         • supermariooo Zgłoś komentarz
          czego lewy sie boi? dziennikarzy? opini publicznej? a moze po prostu , że bedzie mu wstyd ?
          • Adam Lemberg Zgłoś komentarz
           no czarus ,od pudla sie nie wymigasz
           • MaxG Zgłoś komentarz
            A czego wstydzi się Lewy że nie chce by na światło dzienne wyszła prawda, nie tylko jego prawda. Nie chce by opinia publiczna wiedziała o ciemnej stronie lansera.
            • Ires Zgłoś komentarz
             nawet jak Lewy robił jakieś przekręty, Kucharski wyjdzie i co niby powie? Że miał rację i chciał 20mln euro za milczenie, więc jest niewinny? Haha, to mu oprócz szantażu, zarzucą
             Czytaj całość
             jeszcze to że brał w tym udział bo wiedząc o przekrętach nie zgłosił tego :D
             • Pele67 Zgłoś komentarz
              Trzymaj się kucharz..
              Zobacz więcej komentarzy (3)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×