Sprzedany przez Lewandowskiego. Nie zagra w Lidze Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chelsea FC / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
Getty Images / Chelsea FC / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
zdjęcie autora artykułu

Chelsea zimą szalała na rynku transferowym. Londyński klub w związku z tym miał jednak także duże kłopoty. Do północy w czwartek 2 lutego trzeba było zgłosić kadrę na Ligę Mistrzów. Wyrzucony z niej został Pierre-Emerick Aubameyang.

[tag=616]

Chelsea FC[/tag] zimą udała się na potężne zakupy w celu wzmocnienia kadry z myślą o walce o TOP 4 w Premier League oraz także Ligę Mistrzów. Łącznie dokonano transferów za ponad 300 milionów euro.

Równie dużo pieniędzy wydano także w letnim oknie transferowym. Wówczas do klubu przyszedł między innymi Pierre-Emerick Aubameyang, który zmuszony był do odejścia z FC Barcelony przez utratę swojej pozycji na rzecz Roberta Lewandowskiego.

Nowe porządki w klubie z Londynu w bolesny sposób dotknęły Gabończyka. Zespoły występujące w Lidze Mistrzów w fazie pucharowej musiały zgłosić kadrę na drugą połowę europejskich rozgrywek do 2 lutego.

ZOBACZ WIDEO: Bramkarz myślał, że dobrze ustawił mur. Ależ uderzył!

Aubameyang mocno na tym ucierpiał. Chelsea bowiem zdecydowała się nie tyle nie zgłaszać go, co usunąć snajpera z listy zawodników. W jego miejsce wpisano wypożyczonego z Atletico Madryt Joao Felixa.

Ponadto do listy zawodników uprawnionych do gry w tych rozgrywkach dopisano jeszcze dwa zimowe transfery. Mowa oczywiście o najdroższych nabytkach, a więc Enzo Fernandezie oraz Mychajło Mudryku. Co ciekawe poza kadrą znalazł się Benoit Badiashile, który stanowi obecnie o sile defensywy "The Blues".

Czytaj także: Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli" Absurd na MŚ. Szef FIFA wystawił Katarowi laurkę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty