Piłkarz Lecha Poznań zagra w Sandecji Nowy Sącz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
zdjęcie autora artykułu

Krystian Palacz to kolejny młody zawodnik Lecha, który będzie zbierał doświadczenie na wypożyczeniu. W najbliższym czasie zobaczymy go w barwach Sandecji Nowy Sącz.

19-letni obrońca trafił do Małopolski na półtora roku. - To wypożyczenie to dla Krystiana naturalny krok po udanej rundzie w naszym drugim zespole. Przed nim nowe wyzwania, z jakimi wiąże się rywalizacja w I lidze. Liczymy, że nim sprosta i wróci do nas jako lepszy zawodnik - przyznał na łamach oficjalnego serwisu "Kolejorza" Zbigniew Zakrzewski z pionu sportowego akademii.

Palacz jest wychowankiem Lecha. Przeszedł w nim wszystkie szczeble młodzieżowe, ma na koncie 63 występy w II-ligowych rezerwach, zdążył już także zadebiutować w pierwszym zespole. Stało się to 14 lutego 2021 roku w wyjazdowym meczu z Wisłą Płock (0:1).

W minionej rundzie 19-latek zagrał w 19 spotkaniach Lecha II, zdobywając trzy gole.

- Postawa Krystiana podczas jesieni dała naszej drugiej drużynie sporo dobrego, także w wymiarze punktowym, ponieważ strzelał on gole na wagę wygranych ze Zniczem Pruszków oraz GKS Jastrzębie. Nas bardzo mocno cieszył fakt, że w ubiegłych miesiącach potrafił on ustabilizować formę i utrzymywać ją na wysokim poziomie w dłuższym odcinku czasowym. Wykonał również spore postępy, jeśli chodzi o grę defensywną i między innymi to sprawia, że zapracował na wypożyczenie do klubu rywalizującego szczebel wyżej - zaznaczył Zakrzewski.

Sandecja zajmuje aktualnie ostatnie, 18. miejsce w tabeli Fortuna I ligi ze stratą 1 pkt. do bezpiecznej strefy. Rundę wiosenną rozpocznie już w piątek, gdy w ramach 19. kolejki podejmie Górnika Łęczna.

ZOBACZ WIDEO: Ponad 20 milionów wyświetleń! Świat oszalał na punkcie bramki z Ekstraklasy!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty