Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Przełomowa decyzja w Warcie Poznań. Klub otwiera nowy ośrodek akademii

Warta Poznań wykonuje olbrzymi krok w rozwoju akademii. Klub uruchamia nowy ośrodek, który będzie na stałe zlokalizowany w Grodzisku Wlkp.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Po kilkunastomiesięcznych przygotowaniach działalność rozpoczyna ośrodek, który będzie funkcjonował w oparciu o tamtejszą bazę treningową, należącą do samorządu, a w skład której wchodzi dziś pięć pełnowymiarowych boisk piłkarskich, wśród nich jedno ze sztuczną nawierzchnią.

Sercem ośrodka będzie bursa dla młodych zawodników, zlokalizowana w obecnym hotelu na stadionie przy ul. Sportowej 2. To na tym obiekcie swoje mecze nieprzerwanie od 2019 roku rozgrywają piłkarze Warty.

Idą w ślady najlepszych

- Dzięki tej inwestycji dołączamy do wiodących klubów w ekstraklasie także pod względem warunków do szkolenia młodych piłkarzy - powiedział Wojciech Tomaszewski, dyrektor akademii zielonych. 1 września rozpocznie się również nauka w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego Warty Poznań.

Dzięki otwarciu bursy i utworzeniu klas w szkole średniej, zieloni dołączą do wąskiego grona klubów PKO Ekstraklasy, które zapewniają takie właśnie warunki swoim młodym piłkarzom.

- Głównym celem powstania tego ośrodka było usprawnienie systemu szkolenia, edukacji i stworzenie jeszcze lepszych warunków zawodnikom, którzy w niedługim czasie będą mieli szansę dołączyć do pierwszej drużyny - tłumaczy Tomaszewski.

Szkoła i treningi w jednym miejscu

- Zmienia się sytuacja, w której musieliśmy dostosowywać proces szkolenia do edukacji szkolnej. Teraz będzie odwrotnie i dzięki temu bardziej efektywnie. Chłopcy będą mieli wszystko na miejscu, nie będą musieli tracić czasu na dojazdy do szkoły, na treningi, a zaoszczędzone w ten sposób godziny będą mogli wykorzystać na dłuższe jednostki treningowe, odpoczynek, regenerację oraz naukę - dodał dyrektor akademii.

- Trenerzy natomiast będą mogli skupić się w głównej mierze na procesie szkolenia młodych zawodników. Do tego dochodzi możliwość zapewnienia piłkarzom odpowiedniego wyżywienia oraz diety dostosowanej do zapotrzebowania organizmów młodych sportowców. Będą też mieli dostęp do odnowy biologicznej i wszystkiego, co jest potrzebne do prawidłowego rozwoju młodego sportowca. To krok w stronę wychowywania nie tylko dobrych zawodników, ale także świadomych, młodych ludzi - podkreślił Tomaszewski.

O Grodzisku Wlkp. znów może być głośno

- Najnowsza historia Grodziska Wlkp. jest ściśle związana z piłką nożną. Najpierw za sprawą Dyskobolii, która występowała w ekstraklasie i reprezentowała nasz kraj w europejskich pucharach, także reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych, a w ostatnich latach dzięki Warcie Poznań - przyznał Piotr Hojan, burmistrz miasta.

- Cieszymy się bardzo, że ten zasłużony klub wiąże swoje plany rozwoju z naszym miastem. Gdy pojawiła się propozycja otwarcia liceum i stworzenia bursy dla młodych piłkarzy na stadionie, nie zastanawialiśmy się długo nad wejściem w ten projekt. To dla mnie ważne, że stadion będzie żył nie tylko kilka razy w miesiącu przy okazji meczów, ale tak naprawdę na co dzień - dodał.

->Wyniki PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy

->Klasyfikacja strzelców PKO Ekstraklasy

->Tabela domowa PKO Ekstraklasy

->Tabela wyjazdowa PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy (pierwsze połowy)

->Tabela PKO Ekstraklasy (drugie połowy)

ZOBACZ WIDEO: Ten kibic oszalał. Zobacz, co zrobił w trakcie meczu
Czy decyzja Warty o zlokalizowaniu akademii w Grodzisku Wlkp. jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×