Wpadka AS Romy. Drużyna Nicoli Zalewskiego sama zrobiła sobie krzywdę

AS Roma jest kolejnym klubem z czołówki Serie A, który nie zdołał zdobyć kompletu punktów w Lecce. W zakończonym remisem 1:1 meczu nie zabrakło Nicoli Zalewskiego.

Valentin Gendrey i Lorenzo Pellegrini (z prawej) PAP/EPA / ABBONDANZA SCURO LEZZI / Na zdjęciu: Valentin Gendrey i Lorenzo Pellegrini (z prawej)
Oba zespoły zwyciężyły w poprzednim meczu. Lecce pokonało 2:0 Cremonese i przerwało serię czterech spotkań bez wygranej. Lecce miało 23 punkty po 21 kolejkach, a to po pierwsze był najlepszy wynik klubu na tym etapie sezonu od 2005 roku, a po drugie o dziewięć punktów więcej niż posiada otwierający strefę spadkową Hellas Werona. Lecce pokonało już w rundzie wiosennej Lazio, a w sobotę na Stadio Via del Mare przyjechała AS Roma.

AS Roma zwyciężyła poprzednio 2:0 z Empoli. Giallorossi przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli, a za nimi były cztery wygrane w sześciu ligowych meczach w 2023 roku. Rzymianie chcieli przerwać niemoc drużyn z czołówki na Stadio Via del Mare. Zdobywają oni więcej goli oraz punktów na wyjazdach niż u siebie, co było dobrym prognostykiem.

Minął nieco ponad kwadrans i drużyny wymieniły się mocnymi ciosami. Roger Ibanez trafił do bramki w drugim meczu z rzędu, ponownie po rzucie rożnym, ale tym razem była to własna bramka. Nieszczęśliwe zagranie obrońcy z Rzymu dało prowadzenie US Lecce. Na 1:1 strzelił w 17. minucie Paulo Dybala z rzutu karnego za nonsensowne zagranie ręką. Później AS Roma miała lepsze szanse na drugie trafienie, ale wynik nie zmienił się do przerwy.

W jednej z niebezpiecznych akcji rzymian uczestniczył Nicola Zalewski, który zagrał w podstawowym składzie AS Romy. Nie zakończyła się ona jednak strzałem do bramki. Po przerwie goście niezmiennie przeważali, ale w 50. minucie Władimiro Falcone odbił piłkę po strzale Tammy'ego Abrahama. Bramkarz beniaminka był w wysokiej formie i skapitulował tylko po strzale z rzutu karnego.