Czerwona kartka utrudniła zadanie Atalancie. Maszyna zacięła się

Dwa mecze bez strzelonego gola przez Atalantę, choć wcześniej jej ofensywa była mocno rozpędzona. Neroblu zostali pokonani 0:1 przez US Sassuolo w pojedynku, w którym przez godzinę musieli grać w dziesięciu.

Joakim Maelhe w momencie otrzymania czerwonej kartki PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: Joakim Maelhe w momencie otrzymania czerwonej kartki
US Sassuolo miało problemy na początku rundy wiosennej, ale już ostatnia wygrana 5:2 z Milanem była optymistycznym prognostykiem. Neroverdi celowali w pierwsze po przerwie mundialowej zwycięstwo w Reggio Emilia, dokąd przyjechała Atalanta.

W pierwszej połowie Sassuolo jeszcze nie zdobyło prowadzenia, choć Matheus Henrique i Domenico Berardi mieli na to świetne szanse. Neroverdi cieszyli się z przewagi liczebnej, ponieważ w 30. minucie Joakim Maelhe zobaczył czerwoną kartkę za brutalny faul na Domenico Berardim.

Gospodarze wykorzystali grę jedenastu na dziesięciu w 55. minucie. Armand Lauriente miał dużo miejsca w polu karnym, ułożył sobie piłkę na prawej stopie i wpakował ją w narożnik bramki. Atalanta musiała gonić w osłabieniu i miała szansę na wyrównanie z rzutu wolnego, jednak Marten De Roon nie pokonał strzałem Andrei Consiglego. Próbował także Duvan Zapata, ale uderzył głową nad poprzeczką i drużyna z Bergamo przegrała 0:1.

Sobotnie granie rozpoczęło się w Cremonie. Gospodarze to sensacyjni półfinaliści Pucharu Włoch, z których to rozgrywek wyeliminowali Napoli i AS Romę. Liga to jednak nie puchar i w Serie A beniaminek nie potrafił wygrać żadnego z 21 meczów po awansie. Tym razem zmarnował kolejną szansę na przełamanie i został pokonany 0:2 przez Lecce.

Goście wykorzystali zmęczenie przeciwnika i zapewnili sobie komplet punktów w drugiej połowie. W 58. minucie Federico Baschirotto przeskoczył obrońców i otworzył wynik strzałem głową obok bezradnego Marco Carneseccego. Bramkarz Cremonese został w blokach również w 69. minucie i tym razem było to naganne zachowanie, ponieważ Gabriele Strefezza pokonał go uderzeniem na 2:0 zza pola karnego.