Lider Premier League znów zatrzymany. Samobój Jana Bednarka

Walczący o mistrzostwo Anglii Arsenal FC po raz drugi z rzędu stracił punkty, tym razem remisując u siebie z Brentford FC 1:1. Natomiast Jan Bednarek wystąpił w przegranym przez Southampton FC meczu z Wolverhampton (1:2) i zaliczył bramkę samobójczą.

Tomasz Rosiński
Eddie Nketiah (z lewej) i Ethan Pinnock (z prawej) PAP/EPA / Daniel Hambury / Na zdjęciu: Eddie Nketiah (z lewej) i Ethan Pinnock (z prawej)
Arsenal co oczywiste przystępował do starcia z Brentfordem w roli zdecydowanego faworyta, ale po porażce w poprzedniej serii gier z Evertonem (0:1). Jednak musiał się mieć na baczności, gdyż podopieczni Thomasa Franka w tym sezonie potrafią sprawiać duże niespodzianki, co też potwierdzili w sobotę na Emirates Stadium w Londynie.

Kanonierzy wyszli na prowadzenie w 66. minucie. Wówczas dokładnie, płasko z prawej strony pola karnego dośrodkował Bukayo Saka, a formalności dopełnił Leandro Trossard, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Po chwili nadeszła odpowiedź ze strony przyjezdnych. W zamieszaniu w polu karnym gospodarzy Christian Norgaard zagrał piłkę do Ivana Toneya, który celnie główkował i jak się później okazało ustalił wynik tej batalii.

Zespół z Southampton prowadził z Wolverhampton Wanderers po golu Carlosa Jonasa Alcaraza, a od 27. minuty grał w przewadze po czerwonej kartce dla Mario Leminy i miał wszystko w swoich rękach.

Jednakże dramat Świętych rozpoczął się w 73. minucie, kiedy to do własnej bramki trafił Jan Bednarek. Natomiast w końcówce zwycięstwo Wilkom zapewnił Joao Gomes.

Premier League, 23. kolejka:

Arsenal FC - Brentford FC 1:1 (0:0)
1:0 - Leandro Trossard 66'
1:1 - Ivan Toney 74'

*Jakub Kiwior (Arsenal FC) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

***

Crystal Palace - Brighton and Hove Albion 1:1 (0:0)
0:1 - Solomon March 63'
1:1 - James Tomkins 69'

*Jakub Moder (Brighton and Hove Albion) z powodu kontuzji poza kadrą meczową.

Fulham FC - Nottingham Forest 2:0 (1:0)
1:0 - Willian 17'
2:0 - Manor Solomon 88'

Leicester City - Tottenham Hotspur 4:1 (2:1)
0:1 - Rodrigo Bentancur 14'
1:1 - Nampalys Mendy 23'
2:1 - James Maddison 25'
3:1 - Kelechi Iheanacho 45+4'
4:1 - Harvey Barnes 81'

Southampton FC - Wolverhampton Wanderers 1:2 (1:0)
1:0 - Carlos Jonas Alcaraz 24'
1:1 - Jan Bednarek 73' (sam.)
2:1 - Joao Gomes 87'

Czerwona kartka: Mario Lemina (Wolverhampton Wanderers) w 27. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

*Jan Bednarek (Southampton FC) rozegrał cały mecz.