Jeden atak na miarę trzech punktów Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Kolejka na zapleczu PKO Ekstraklasy rozpoczęła się w Tychach. Bruk-Bet Termalica Nieciecza wróci z województwa śląskiego z kompletem punktów za zwycięstwo 1:0.

piłkarze Bruk-Bet Termalici Nieciecza WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Bruk-Bet Termalici Nieciecza
GKS starał się przycisnąć na początku meczu na własnym stadionie. W 8. minucie podopieczni Dominika Nowaka mieli szansę na wczesne otwarcie wyniku, ale pierwsze uderzenie Antonio Domingueza zostało zablokowane przez defensora Bruk-Betu, a dobitka Kacpra Skibickiego sparowana na rzut rożny przez Tomasza Loskę. Ten atak był poważnym ostrzeżeniem dla Pomarańczowych.

Bruk-Bet powoli organizował się do ataku, a kiedy już to zrobił, strzelił gola na 1:0 w 37. minucie. Adam Radwański zdobył prowadzenie uderzeniem głową na zakończenie akcji z udziałem Kacpra Karaska i Andrzeja Trubehy. Niecieczanie przetrwali trudniejsze chwile i to oni zeszli na przerwę do szatni z zaliczką.

Niecieczanie starali się pójść za uderzeniem po powrocie z szatni na boisko. Groźne uderzenie z dystansu zostało poskromione przez Konrada Jałochę, dzięki czemu GKS pozostał w kontakcie z przeciwnikiem.

W końcówce meczu zrobiło się gorąco, ponieważ publiczność w Tychach spodziewała się rewelacyjnej okazji do wyrównania. Sędzia Marcin Kochanek dał dużą nadzieję gospodarzom, ponieważ odgwizgał faul w polu karnym Tomasza Loski na Danielu Ruminie. Ostatecznie jednak decyzja o przyznaniu jedenastki została anulowana po wideo weryfikacji, a niecieczanie odetchnęli z ulgą. Przyjezdni utrzymali prowadzenie 1:0 do ostatniego gwizdka.

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:1)
0:1 - Adam Radwański 37'

GKS: Konrad Jałocha - Krzysztof Machowski (83' Dominik Połap), Nemanja Nedić, Petr Buchta, Krzysztof Wołkowicz, Mateusz Czyżycki, Wiktor Żytek (83' Jakub Tecław), Antonio Dominguez (61' Marcin Kozina), Kacper Skibicki (75' Natan Dzięgielewski), Daniel Rumin, Mateusz Radecki

Bruk-Bet: Tomasz Loska - Nemanja Tekijaski, Artem Putiwcew, Wiktor Biedrzycki, Maciej Ambrosiewicz, Andrij Dombrowskyj, Kacper Karasek (87' Damian Hilbrycht), Artem Polarus (65' Andrej Kadlec), Adam Radwański (76' Marcel Błachewicz), Kacper Śpiewak (76' Tomas Poznar), Andrzej Trubeha (87' Michal Hubinek)

Żółte kartki: Buchta, Czyżycki (GKS) oraz Biedrzycki, Kadlec (Bruk-Bet)

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Czy GKS Tychy zagra w barażach o awans do PKO Ekstraklasy?