Arcyważne zwycięstwo Augsburga, Gikiewicz na zero

W meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie w Bundeslidze FC Augsburg pokonał Hoffenheim 1:0 po golu strzelonym w samej końcówce. Kolejne spotkanie na zero z tyłu zanotował Rafał Gikiewicz.

Tomasz Galiński
Rafał Gikiewicz Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
Oba zespoły znajdują się tuż nad strefą spadkową i w każdym meczu muszą szukać punktów niczym tlenu.

Długo zanosiło się na bezbramkowy remis, ale w samej końcówce po jednym z bardzo dobrze wykonanych rzutów rożnych piłkę do siatki gości wpakował z bliska Fredrik Jensen i zapewnił zespołowi FC Augsburg szalenie ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie.

Na początku drugiej połowy gola strzelił co prawda Ermedin Demirović, ale po interwencji VAR został on anulowany, ponieważ chwilę wcześniej faulu w ataku dopuścił się walczący o piłkę Kelvin Yeboah.

Rafał Gikiewicz i Robert Gumny zagrali oczywiście od pierwszej minuty. Spisali się solidnie i w jakimś stopniu wygrana Augsburga jest również ich zasługą.

FC Augsburg - TSG 1899 Hoffenheim 1:0 (0:0)
1:0 Fredrik Jensen 88'

Utalentowany piłkarz opuści Lechię Gdańsk. Zostanie jednak w Ekstraklasie!

Która z drużyn zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli?