Ale to zrobił! Zobacz piękną bramkę "Lewego"

Robert Lewandowski w końcu doczekał się gola na Camp Nou. Napastnik FC Barcelony płaskim, mocnym strzałem trafił do bramki w niedzielnym meczu z Cadiz.

Mateusz Byczkowski
Moment strzału Roberta Lewandowskiego Archiwum prywatne / Moment strzału Roberta Lewandowskiego
Niemoc Roberta Lewandowskiego na Camp Nou trwała od października. Wtedy po raz ostatni strzelił gola na tym obiekcie - w spotkaniu z Athletic Bilbao (4:0). Licznik w końcu się zatrzymał. Napastnik trafił do siatki w niedzielnym meczu przeciwko Cadiz.

Tuż przed przerwą Sergi Roberto wypatrzył podaniem kapitana reprezentacji Polski, a ten oddał płaski strzał na bramkę Jeremiasa Ledesmy z linii pola karnego. Uderzenie było na tyle mocne, że bramkarz przeciwnika nie zdołał go wybronić.

- Barcelona najpierw prawym, a później lewym sierpowym. To jest cały Robert Lewandowski. Nie musi grać wielkiego meczu, żeby strzelić gola. Ta końcówka pierwszej połowy jest dla FC Barcelona doskonała - mogliśmy usłyszeć na antenie Eleven Sports.

Ostatnie minuty pierwszej połowy były kapitalne dla Dumy Katalonii. Chwilę przed bramką reprezentanta Polski wynik spotkania otworzył właśnie Sergi Roberto. W przypadku zwycięstwa zespół Xaviego znów odskoczy Realowi Madryt na osiem punktów w tabeli.

Dla Roberta Lewandowskiego bramka w niedzielnym meczu z Cadiz CF była piętnastą w sezonie 2022/2023 Primera Division. Napastnik na swoim koncie ma też pięć asyst.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)