Włosi nie mają wątpliwości. Trener podjął decyzję ws. Zielińskiego

Piotr Zieliński ostatni mecz Serie A w barwach Napoli rozpoczął na ławce rezerwowych. Włoskie media są przekonane, że Polak wróci do podstawowej jedenastki na spotkanie Ligi Mistrzów. A co z Bartoszem Bereszyńskim?

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Piotr Zieliński Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
W ostatni piątek wyjazdowy mecz z US Sassuolo jedynie na ławce rezerwowych rozpoczął Piotr Zieliński. Reprezentant Polski pojawił się na boisku w 68. minucie, gdy jego SSC Napoli prowadziło już 2:0. Właśnie takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Włoskie media nie mają wątpliwości, że trener Luciano Spalletti dał jedynie odpocząć Zielińskiemu przed niezwykle ważnym meczem w Lidze Mistrzów. Już we wtorek, 21 lutego, Napoli w pierwszym starciu 1/8 finału zagra na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. "Zielu" jest zgodnie umieszczany w przewidywanej jedenastce na to spotkanie.

"W środku pola Zieliński wróci do składu wyjściowego po tym, jak siedział na ławce rezerwowych w ostatniej rundzie A zastąpiony przez Eljifa Elmasa" - czytamy na włoskim "Sky Sport". Tego samego zdania są także inne serwisy, w tym "Calcio Mercato" czy "Area Napoli".

Niestety włoskie media są zgodne także, co do drugiego reprezentanta Polski - Bartosza Bereszyńskiego, który rozpocznie mecz na ławce. Boczny obrońca po transferze z Sampdorii zagrał jedynie 120 minut w przegranym po rzutach karnych meczu Pucharu Włoch z Cremonese. W pozostałych siedmiu spotkaniach Serie A nawet nie wchodził z ławki rezerwowych.

W porównaniu z meczem przeciwko Sassuolo do podstawowej jedenastki Napoli mają wrócić także Mario Rui i Hirving Lozano. Spotkanie będzie transmitowane na Polsat Sport Premium 1.

Skład Napoli na wyjazdowy mecz z Eintrachtem Frankfurt w 1/8 finału Ligi Mistrzów wg włoskich mediów:
Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui - Anguissa, Lobotka, Zieliński - Lozano, Osimhen, Kwaracchelia.