Grad goli w hicie w Łodzi. ŁKS nastrzelał Chrobremu Głogów

Jak na starcie pierwszej z trzecią drużyną tabeli było to dość jednostronne spotkanie. W 21. kolejce Fortuna I Ligi ŁKS Łódź pokonał Chrobrego Głogów 5:2. To trzynaste zwycięstwo Rycerzy Wiosny w tym sezonie.

Krzysztof Sędzicki
Pirulo Materiały prasowe / Radosław Jóźwiak/Cyfrasport/ŁKS Łódź / Na zdjęciu: Pirulo
Obaj szkoleniowcy na przedmeczowych konferencjach prasowych cieszyli się na myśl o sobotnim spotkaniu. Liczyli bowiem na ofensywny mecz z dużą liczbą sytuacji podbramkowych. To właśnie cechuje zarówno ekipę z Łodzi, jak i tę z Głogowa. Tę tezę potwierdzali piłkarze.

- To dobry zespół i w każdym sezonie trzeba się z nim liczyć. Na pewno to nie przypadek, że ostatnie mecze były na styku i decydowała o wyniku jedna bramka. Nie ma co ukrywać, że takiego spotkania spodziewam się też jutro, że oba zespoły wyjdą po zwycięstwo. Spodziewam się wyrównanego meczu i być może znów tylko jedna bramka zadecyduje - mówił pomocnik Łódzkiego Klubu Sportowego Bartosz Biel.

I rzeczywiście po obu stronach przez pierwsze pół godziny spotkania mieliśmy kilka naprawdę dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Spośród przyjezdnych najgroźniejsze stworzyli Sebastian Steblecki w siódmej i Patryk Mucha w trzynastej minucie. Tyle, że ten pierwszy pokusił się o strzał, zaś drugiemu zabrakło umiejętności w przyjęciu piłki.

Ełkaesiacy odpowiadali akcjami dużo bardziej efektownymi. Na finiszu pierwszego kwadransa szybka wymiana podań, w której udział wzięli Michał Mokrzycki, Kamil Dankowski i Bartosz Szeliga nie przyniosła jeszcze gola, podobnie jak w 23. minucie akcja finalizowana przez Mateusz Kowalczyka.

Ale ŁKS rozpoczął strzelanie w ostatnim kwadransie i to w całkiem ładny sposób. Kamil Dankowski pokusił się o strzał bezpośrednio z rzutu wolnego z około 20 metrów. Piłka poleciała w środek bramki, a Karol Dybowski z nią sobie nie poradził.

Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. Świetną prostopadłą piłkę dostał Szeliga, który następnie wyłożył ją Pirulo, a Hiszpan nie miał kłopotów ze skierowaniem jej do siatki.

Po kolejnych trzech minutach Szeliga do asysty dołożył bramkę. Finalizacja tej akcji była bardzo efektowna, bo pomocnik ŁKS-u lekką podcinką zagrał nad bramkarzem Chrobrego, ale słowa uznania należą się Michałowi Mokrzyckiemu za podanie, które zaskoczyło linię obrony drużyny z Głogowa.

W przerwie trener gości Marek Gołębiewski dokonał trzech zmian, a jego zespół w pierwszych dziesięciu minutach miał dwa rzuty karne. Pierwszy za uderzenie Milana Spremo przeciwnika w twarz, drugi zaś za zagranie ręką Nelsona Balongo. Obie jedenastki wykorzystał Kamil Wojtyra i w 55. minucie ekipa z Dolnego Śląska wróciła do gry.

Ale po kolejnych siedmiu minutach kolejnego gola dołożył Pirulo. Akcję zaczął przechwytem Dankowski, który podaniem uruchomił Kowalczyka, a ten zacentrował po ziemi do Hiszpana, który okazał się po raz kolejny sprytniejszy od Dybowskiego. Chwilę później Pirulo cieszył się z hat-tricka, ale okazało się, że przedwcześnie, bo był na pozycji spalonej.

A w doliczonym czasie gry wynik meczu na 5:2 dla ŁKS-u ustalił Piotr Janczukowicz, który kilkadziesiąt sekund wcześniej wszedł na boisko z ławki. Łodzianie mogli cieszyć się z efektownego, trzynastego zwycięstwa w sezonie i pozostania na fotelu lidera.

ŁKS Łódź - Chrobry Głogów 5:2 (3:0)
1:0 - Kamil Dankowski 37'
2:0 - Pirulo 38'
3:0 - Bartosz Szeliga 42'
3:1 - Kamil Wojtyra 50' - z karnego
3:2 - Kamil Wojtyra 55' - z karnego
4:2 - Pirulo 63'
5:2 - Piotr Janczukowicz 90+7'

ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Milan Spremo (86' Oskar Koprowski) - Michał Mokrzycki (86' Bartosz Biel), Michał Trąbka (63' Dawid Kort) - Mateusz Kowalczyk, Pirulo (90+6' Piotr Janczukowicz), Bartosz Szeliga - Nelson Balongo (63' Stipe Jurić).

Chrobry: Karol Dybowski - Artur Bogusz, Albert Żarówny, Michał Michalec (46' Mavroudis Bougaidis), Jakub Kuzdra (46' Sebastian Górski) - Sebastian Steblecki, Jaka Kolenc (70' Oskar Sewerzyński, Patryk Mucha - Kamil Wojtyra, Rafał Wolsztyński (46' Mateusz Ozimek), Mateusz Machaj.