Prawda wyszła na jaw. To dlatego piłkarz Barcelony usiadł na ławce

W poprzedniej kolejce La Liga FC Barcelona podejmowała Cadiz, a na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczął Raphinha. Powód był kuriozalny - donosi "Mundo Deportivo".

PS
Raphinha Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: Raphinha
Wszystko zaczęło się jeszcze w pierwszym starciu FC Barcelony z Manchesterem United w 1/16 finału Ligi Europy. W 76. minucie Raphinha strzelił bramkę wyrównującą (na 2:2), a siedem minut później został zmieniony.

To bardzo mu się nie spodobało i dał temu wyraz swoją frustracją. Najpierw kilkukrotnie uderzył o ławkę rezerwowych, później kopnął lodówkę z wodą i napojami izotonicznymi. Dopiero gdy ochłonął postanowił przeprosić Xaviego za swojego zachowanie. Miało ono swoje konsekwencje.

Jak donosi "Mundo Deportivo", to właśnie dlatego piłkarz usiadł na ławce rezerwowych w poprzednim meczu ligowym, gdy Barcelona podejmowała Cadiz CF. Po kopnięciu w lodówkę jego kolano było bardzo obolałe. Na murawie pojawił się dopiero pod koniec spotkania, zmieniając Roberta Lewandowskiego.

Raphinha został zmieniony także w rewanżowym meczu z Manchesterem United. W 75. minucie wszedł za niego Ansu Fati. Tym razem jednak Brazylijczyk wyciągnął lekcje sprzed tygodnia i utrzymał emocje na wodzy.

W niedzielę Barcelonę czeka kolejne starcie w La Liga. Tym razem "Duma Katalonii" na wyjeździe zagra z Almerią (początek o 18:30).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)