Pełna kontrola Milanu. Powrót Zlatana Ibrahimovicia

AC Milan nie pozwolił Atalancie BC nawet na oddanie strzału celnego w wygranych 2:0 derbach Lombardii. Kibice zobaczyli na boisku Zlatana Ibrahimovicia, a czekali na to od dziewięciu miesięcy.

PAP/EPA
AC Milan atakował od początku meczu, a pierwszą szansę na zdobycie gola miał Olivier Giroud w 7. minucie. Francuz uciekł obrońcom Atalanty i z powietrza strzelił po podaniu Rafaela Leao. Do wpakowania piłki do bramki zabrakło mu odrobiny dokładności. Drużyna z Bergamo dostała poważne ostrzeżenie i czas pokazał, że nie wyciągnęła z niego lekcji.

W 25. minucie Rossoneri przeprowadzili kolejny groźny atak i tym razem zdobyli prowadzenie 1:0. Theo Hernandez, który wyszedł na boisko w roli kapitana Milanu, sprawił sobie nagrodę za odważną decyzję o strzale z dystansu. Co prawda trafił w słupek, ale piłka odbiła się tak, że po rykoszecie od pleców Juana Musso, wpadła do siatki. Gol musiał zostać zapisany jako samobójczy Argentyńczyka, co tylko nieznacznie zepsuło samopoczucie Theo Hernandezowi.

Statystyki Atalanty po pierwszej połowie wyglądały wstydliwie jak na drużynę, która w rundzie wiosennej potrafiła strzelać gole jak na zawołanie. Współczynnik 0,03 xG, zero strzałów celnych, zero niecelnych czy zablokowanych. Po przerwie Neroblu nie mogli zagrać gorzej w ofensywie i nie zagrali, ale wielkiego przełomu także nie było widać.

AC Milan po raz czwarty z rzędu zachował czyste konto, a wynik na 2:0 poprawił w końcówce podstawowego czasu Junior Messias. W 74. minucie doszło do zmiany Oliviera Girouda na Zlatana Ibrahimovicia. Z powodu kontuzji Szweda nie było na boisku od 22 maja i rozegranego tego dnia meczu z US Sassuolo. Odzyskiwanie zdrowia trwało dziewięć miesięcy, więc powrót Zlatana był dużym wydarzeniem w czerwono-czarnej części Mediolanu.

AC Milan - Atalanta BC 2:0 (1:0)
1:0 - Juan Musso (sam.) 25'
2:0 - Junior Messias 87'

Milan: Mike Maignan - Pierre Kalulu, Malick Thiaw, Fikayo Tomori - Junior Messias (89' Alexis Saelemaekers), Rade Krunić, Sandro Tonali, Theo Hernandez - Brahim Diaz (74' Charles De Ketelaere), Rafael Leao (88' Ante Rebić) - Olivier Giroud (74' Zlatan Ibrahimović)

Atalanta: Juan Musso - Rafael Toloi, Berat Djimsiti, Giorgio Scalvini (84' Jose Luis Palomino) - Davide Zappacosta (84' Matteo Ruggeri), Ederson (63' Jeremie Boga), Teun Koopmeiners (84' Lukas Vorlicky), Marten de Roon, Joakim Maehle - Ademola Lookman (69' Luis Muriel), Kasper Hojlund

Żółte kartki: Leao, Thiaw, Krunić (Milan) oraz Toloi (Atalanta)

Sędzia: Maurizio Mariani

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy AC Milan awansuje w tym sezonie do Ligi Mistrzów?