Stało się! Niemiecka legenda selekcjonerem Korei Południowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mohamed Farag / Na zdjęciu: Juergen Klinsmann
Getty Images / Mohamed Farag / Na zdjęciu: Juergen Klinsmann
zdjęcie autora artykułu

To już oficjalnie. Niemiecka legenda objęła kolejną reprezentację narodową. Tym razem spróbuje swoich sił na zupełnie innym kontynencie.

Piłkarska Federacja Korei Południowej ogłosiła Juergena Klinsmanna nowym selekcjonerem swojej drużyny narodowej. Niemiec od 2020 roku odpoczywał od futbolu, odkąd zakończył współpracę z Herthą Berlin.

To nie pierwszy raz, kiedy to 58-latek objął reprezentację. W przeszłości przez pięć lat prowadził kadrę Stanów Zjednoczonych (blisko 100 meczów w roli selekcjonera USA). W ostatniej fazie swojej pracy za oceanem pełnił nawet jednocześnie funkcję dyrektora technicznego.

Ale to niejedyna drużyna narodowa, którą przyszło mu kierować. Zaraz po zakończeniu kariery zawodniczej (w 2004 roku) przejął zespół Niemiec. Po zaledwie dwóch latach jego przygoda jednak się zakończyła i dalszych wyzwań poszukał w Bayernie Monachium.

Doświadczony trener miał nawet ubiegać się o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski (po odejściu Czesława Michniewicza), ale to przypadło Fernando Santosowi.

Klinsmann to nazwisko, które na stałe zapisało się w historii światowej piłki. Niemiec u schyłku pierwszego tysiąclecia był bowiem jednym z najskuteczniejszych napastników starego kontynentu. W swoim dorobku zapisał chociażby krajowe mistrzostwo świata i Europy, ale i także dwukrotne zdobycie ówczesnego Pucharu UEFA.

Koreańska federacja w swoim komunikacie zapowiedziała konferencję prasową ze swym nowym selekcjonerem. Odbędzie się ona już 28 lutego o godzinie 14:00.

Co tam się wydarzyło?! Trener PSG dał się sprowokować [WIDEO] Mistrz świata na radarze gigantów Premier League. Zapowiada się zacięty wyścig

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za gol w Meksyku! Stadiony świata

Źródło artykułu: WP SportoweFakty