Fortuna Puchar Polski: znamy wszystkich półfinalistów i termin losowania

Już tylko cztery drużyny pozostają w grze o Fortuna Puchar Polski. PKO Ekstraklasa ma na tym etapie zaledwie dwóch przedstawicieli!

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Legii Warszawa PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: radość piłkarzy Legii Warszawa
Legia Warszawa i Raków Częstochowa - to ekipy z elity, które wciąż walczą o krajowe trofeum. W tym gronie jest również I-ligowy Górnik Łęczna oraz II-ligowy KKS 1925 Kalisz, który sprawił ogromną niespodziankę, rozbijając w ćwierćfinale Śląsk Wrocław aż 3:0.

Losowanie par półfinałowych zostanie przeprowadzone w piątek o godz. 12.00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

O awansie decydować będzie jeden mecz, zatem w przypadku remisu po 90 minutach, sędzia zarządzi dogrywkę, a potem ewentualnie rzuty karne.

Pula nagród w edycji 2022/2023 wynosi 10 mln zł. Połowa tej kwoty trafi na konto zwycięzcy. Podczas wszystkich spotkań trenerzy mogą dokonać pięciu zmian. Wymogiem jest wystawienie przynajmniej jednego młodzieżowca (zawodnika z rocznika 2001 i młodszych).

Finał odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Półfinały zaplanowano na początku kwietnia.