Ależ się zabawił! Cudowna bramka w PKO Ekstraklasie [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Żurawskiego
Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Żurawskiego

Maciej Żurawski w pojedynkę ośmieszył defensywę Widzewa Łódź. Pomocnik Warty Poznań popisał się kapitalnym trafieniem i pomógł swojej drużynie.

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończył się sobotni mecz 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze nie potrafili zagrozić bramce Warty Poznań, która prowadziła już od 12. minuty za sprawą Adama Zrelaka.

Show przy Piłsudskiego w drugiej połowie skradł jednak Maciej Żurawski. Kibice obecni na stadionie w Łodzi przecierali oczy ze zdumienia po tym, co zrobił młodzieżowy reprezentant Polski.

W 65. minucie Niilo Maenpaa zagrał do defensywnego pomocnika, a ten przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową, jeszcze ją podbił i bardzo mocno uderzył z krawędzi pola karnego. Henrich Ravas nie uchronił Widzewa Łódź przed stratą bramki. Ostatecznie beniaminek przegrał z Wartą 0:2.

Przed startem sezonu Żurawski przeszedł z Pogoni Szczecin do Warty na zasadzie transferu definitywnego. W bieżących rozgrywkach ligowych ma już cztery trafienia oraz dwie asysty w 19 spotkaniach.

Po niespodziewanej porażce Widzew zajmuje piąte miejsce w stawce. Łodzianie mają niewielką przewagę nad szóstą Wartą.

Czytaj także: Ambicjonalne zwycięstwo trenera Warty Poznań. "Przeczuwałem, że w końcu nadejdzie" Lechia obrała kurs na pierwszą ligę. Wstrząs potrzebny od zaraz

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Warta powalczy o awans do europejskich pucharów?