Oto próbka umiejętności Karbownika. Dograł wręcz idealnie [WIDEO]

Michał Karbownik wysłał jasny sygnał Fernando Santosowi przed zgrupowaniu kadry. Piłkarz Fortuny Duesseldorf błysnął w zremisowanym 1:1 starciu z 1.FC Heidenheim.

Rafał Szymański
asysta Karbownika Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: asysta Karbownika
Za faworyta tego spotkania uznawane było 1.FC Heidenheim, które wyszło na prowadzenie po 20 minutach. Swoją sytuację w pierwszej fazie meczu wykorzystał Tim Kleindienst.

Siedem minut później na lewej flance pokazał się Michał Karbownik. Zawodnik Fortuny Duesseldorf zabrał na karuzelę Lennarda Maloneya, popisał się efektownym dryblingiem i kapitalnie obsłużył ustawionego pod bramką Emmanuela Iyohę. Napastnik trafił do siatki uderzeniem "pod ladę".

Przyjezdni kończyli spotkanie w osłabienie, bowiem w 77. minucie wyrzucony z boiska został były gracz poznańskiego Lecha, Denis Thomalla. Na zapleczu Bundesligi Fortuna Duesseldorf zremisowała 1:1 z 1. FC Heidenheim.

Zarówno Karbownik, jak i Dawid Kownacki zagrali w pełnym wymiarze czasowym w barwach miejscowych. Drugi z nich zarobił żółtą kartkę.

Bilans Karbownika w trwającym sezonie to bramka i cztery asysty w 17 meczach ligowych. 21-latek pokazał klasę tuż przed ogłoszeniem powołań do reprezentacji Polski na pierwsze spotkania eliminacji Euro 2024.

Fortuna Duesseldorf - 1. FC Heidenheim 1:1 (1:1)
0:1 - Tim Kleindienst 20'
1:1 - Emmanuel Iyoha 27'

Źródło: Viaplay

Ucieczka Valencii. Sevilla z "gorącym kartoflem"