Szok w Marsylii. OM w dwie minuty wypuścił z rąk pewne zwycięstwo

W meczu kończącym 27. kolejkę Ligue 1 Olympique Marsylia zremisował 2:2 z RC Strasbourg. Gospodarze przez godzinę grali o jednego zawodnika mniej, prowadzili różnicą dwóch goli, ale w końcówce w dwie minuty dali sobie wydrzeć komplet punktów.

Tomasz Galiński
Piłkarze Olympique Marsylia Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Piłkarze Olympique Marsylia.
Zespół RC Strasbourg od 30. minuty grał z przewagą jednego zawodnika, po tym jak za faul taktyczny usunięty z boiska został Leonardo Balerdi.

Ale wydawało się, że Olympique Marsylia nic sobie z tego nie robi. Różnica klas dzieląca obie drużyny zrobiła swoje. Z jednej strony wicelider, z drugiej zaś potencjalny spadkowicz. Godzina gry o jednego zawodnika mniej nie stanowiła problemu dla ekipy z Marsylii.

Na początku drugiej połowy Cengiz Under strzelił mocno z rzutu wolnego, bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a skuteczną dobitką popisał się Chancel Mbemba. Później drugą bramkę dorzucił z rzutu karnego Alexis Sanchez, a to wcale nie był koniec, bo gospodarze mieli kolejne szanse.

Pozamiatane? Otóż nie! Najpierw po zamieszaniu w polu karnym kontaktowego gola strzelił Jean-Eudes Aholou, a dosłownie po chwili ten sam zawodnik popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Żeby tego było mało, Aholou mógł w doliczonym czasie ustrzelić hat-tricka.

Goście przeprowadzili znakomitą akcję, lecz zabrakło wykończenia. Marsylia do ostatnich sekund drżała nawet o jeden punkt, ale ostatecznie kolejne gole już nie padły.

Olympique Marsylia - RC Strasbourg Alsace 2:2 (0:0)
1:0 Chancel Mbemba 49'
2:0 Alexis Sanchez (k.) 75'
2:1 Jean-Eudes Aholou 89'
2:2 Jean-Eudes Aholou 90'