Zespół Helika sprawił sensację. Bielik też zwycięski

To było dobre popołudnie z perspektywy polskich zawodników grających w Championship. Zwycięstwa odniosły drużyny Michała Helika i Krystiana Bielika, a jeden i drugi rozegrali po 90 minut.

Tomasz Galiński
Michał Helik Getty Images / John Early / Na zdjęciu: Michał Helik
Sporą niespodziankę sprawił przede wszystkim Huddersfield Town, który nieoczekiwanie wygrał na wyjeździe z Millwall FC 1:0. Przedostatni zespół w tabeli Championship okazał się lepszy od drużyny, która prawdopodobnie zagra w barażach o awans do Premier League. Od pierwszej do ostatniej minuty na boisku przebywał Michał Helik.

Nie doszło natomiast do polskiego pojedynku, bo cały mecz na ławce rezerwowych Millwall spędził Bartosz Białkowski.

Z podniesioną głową może chodzić natomiast Krystian Bielik. On także rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut w rywalizacji Queens Park Rangers z Birmingham City. To było starcie sąsiadów w tabeli i dzięki wygranej Birmingham City odskoczył od swojego sobotniego przeciwnika na dystans trzech punktów i jednocześnie oddalił się od strefy spadkowej.

Ponownie poza kadrą Norwich City znalazł się kontuzjowany Przemysław Płacheta.

Millwall FC - Huddersfield Town 0:1 (0:0)
0:1 Daniel Ward 67'

Queens Park Rangers - Birmingham City 0:1 (0:1)
0:1 Tahith Chong 3'

Stoke City - Norwich City 0:0