Talizman. Po jego golach FC Barcelona zawsze wygrywa

Real Madryt objął prowadzenie w czwartym w tym sezonie El Clasico. Grająca u siebie FC Barcelona była w stanie odwrócić losy rywalizacji. Wpływ na to miał zawodnik, po którego bramkach Duma Katalonii wygrywa zawsze.

Jakub Fordon
piłkarze FC Barcelony Getty Images / Angel Martinez / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
W niedzielę, 19 marca doszło do czwartego w tym sezonie, a drugiego w Primera Division El Clasico. Wobec sytuacji Realu Madryt mecz ten wydawał się ostatnią szansą, by Królewscy włączyli się do walki o zdobycie tytułu w rozgrywkach 2022/2023.

Real w 9. minucie objął prowadzenie, kiedy to samobójcze trafienie zanotował Ronald Araujo. Barca wzięła się za odrabianie strat i zdołała doprowadzić do remisu przed przerwą, kiedy to Sergi Roberto pokonał Thibauta Courtoisa. Ostatecznie Duma Katalonii zadała decydujący cios w doliczonym czasie gry, a konkretnie zrobił to Frank Kessie.

Tym samym talizmanem do wygrywania okazuje się być Sergi Roberto. Przed tym spotkaniem Duma Katalonii zawsze zwyciężała, gdy ten zdobywał bramkę. Było tak w 15 spotkaniach, a seria ta została przedłużona w niedzielnym meczu z Realem Madryt.

A trafienie to było dla Hiszpana szczególne, bowiem po raz pierwszy w swojej karierze udało mu się zdobyć bramkę w El Clasico. A w końcu mogło one zadecydować o tym, kto w tym sezonie zdobędzie mistrzostwo kraju.

FC Barcelona po wygranej nad Realem 2:1 ma aż dwanaście punktów przewagi nad obrońcą tytułu. Jeżeli Duma Katalonii nie wypuści tej przewagi z rąk, Robert Lewandowski będzie mógł cieszyć się z pierwszego mistrzostwa Hiszpanii w barwach klubu, do którego trafił latem.