Na czele Orlen Ekstraligi ciągle zmiany. Jednostronny mecz na szczycie

Choć ostrzyliśmy sobie apetyty na hit, musieliśmy obejść się smakiem. W meczu na szczycie Orlen Ekstraligi piłkarki GKS-u Katowice pewnie pokonały Górnika Łęczna 4:0 zmieniając ekipę z Lubelszczyzny na pozycji lidera rozgrywek.

Krzysztof Sędzicki
piłkarki GKS-u Katowice Facebook / GKS Katowice Kobiety / Na zdjęciu: piłkarki GKS-u Katowice
Katowiczanki w pierwszej połowie wykorzystały dwa błędy łęczniańskiej defensywy. W 17. i 28. minucie akcje udanie sfinalizowała Klaudia Maciążka. Te gole przedzielił udany centrostrzał Amelii Bińkowskiej, który okazał się trafieniem na 2:0. Wynik meczu na 4:0 dla GKS-u ustaliła Nikola Brzęczek.

Drużyna Karoliny Koch prowadzi w tabeli Orlen Ekstraligi, choć ma tyle samo punktów co TME SMS Łódź. Mistrzynie Polski w 15. kolejce pewnie pokonały u siebie Pogoń Dekpol Tczew 5:0. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie, a do siatki trafiały Katarzyna Konat, Gabriela Grzybowska, Dominika Kopińska, Klaudia Jedlińska i Łucja Tabor. Ten ostatni to gol samobójczy.

Jeszcze więcej bramek zapakowały rywalkom piłkarki Śląska Wrocław, które rozgromiły ekipę Hydrotrucka Radom aż 6:0. Po pierwszej połowie zespół Piotra Jagieły prowadził 1:0 dzięki trafieniu Kamili Czudeckiej, zaś po zmianie stron dwa gole dołożyła Katarzyna Białoszewska, a po jednym Natalia Sitarz, Kinga Klimczak oraz Gabriela Lewicka. Tym samym wrocławianki zrównały się punktami z czwartym AZS-em UJ Kraków, choć mają dwa mecze zaległe.

A Jagiellonki wciąż szukaja pierwszego wiosennego zwycięstwa. W sobotę zaledwie zremisowały u siebie z AP Orlen Gdańsk 2:2. Strzelanie zaczęło się w 7. minucie od bramki Aleksandry Nieciąg. W 29. odpowiedziała na to golem Julia Włodarczyk, ale po kilkudziesięciu sekundach gospodynie znów prowadziły dzięki Paulinie Guzik. W drugiej połowie do remisu doprowadziła Kim Sanford.

Ze strefy spadkowej wydostać się nie może Sportis KKP Bydgoszcz, który przegrał w Koninie z Medykiem Polomarketem 0:2. Zwycięstwo ekipie Romana Jaszczaka dały Patrycja Ziemba i Anna Gawrońska.

Z kolei w Szczecinie mała niespodzianka. Pogoń wygrała z Czarnymi Antrans Sosnowiec 3:1. Wynik otworzyła Patrycja Michalczyk tuż przed przerwą, a na 2:0 dla miejscowych podwyższyła Roksana Ratajczyk. Gola kontaktowego z rzutu karnego w 64. minucie dla ubiegłorocznych triumfatorek Pucharu Polski zdobyła Nadja Stanović, lecz błyskawicznie odpowiedziała na to Emilia Zdunek.

A już w środę czekają nas emocje w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski. W najciekawiej zapowiadającym się starciu Czarni Antrans Sosnowiec podejmą TME SMS Łódź. Oba zespoły spotkają się ponownie w sobotę 25 marca w spotkaniu ligowym.