Z Czechami była fatalna. Boniek wskazuje, kto powinien zagrać w obronie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
zdjęcie autora artykułu

W meczu z Czechami słabo zagrała polska defensywa. Fernando Santos przed spotkaniem z Albanią zapowiedział zmiany w składzie. Zbigniew Boniek w mediach społecznościowych zdradził, jak jego zdaniem powinna być ustawiona formacja obronna.

Spotkanie z Czechami zakończyło się dla reprezentacji Polski kompromitującą porażką. Już po niespełna trzech minutach Polacy przegrywali 0:2. Po zmianie stron Czesi zadali kolejny cios, po którym Biało-Czerwoni już się nie podnieśli. Zdołali odpowiedzieć tylko honorowym trafieniem Damiana Szymańskiego.

Bolączką polskiej kadry w meczu z Czechami była gra obronna. Co prawda selekcjoner Fernando Santos nie zrzucał winy na defensorów i mówił, że błędy popełniał cały zespół. Jednak przed starciem z reprezentacją Albanii dojdzie do zmian w składzie.

Te dotyczyć będą ustawienia. Wiele wskazuje na to, że Polacy zagrają dwójką napastników i trójką obrońców. Kto znajdzie się w jedenastce portugalskiego selekcjonera? Odpowiedź na to pytanie poznamy na około godzinę przed meczem.

ZOBACZ WIDEO: Zaskakujące opinie nt. Roberta Lewandowskiego. Oto co napisali Hiszpanie

Swój typ na zestawienie formacji obronnej wskazał w mediach społecznościowych Zbigniew Boniek. Według byłego prezesa PZPN powinni stanowić ją "Bartosz Salamon z Pawłem Dawidowiczem po prawej i Janem Bednarkiem po lewej".

Czy takie będzie ustawienie polskiej kadry? O tym zadecyduje selekcjoner Fernando Santos, który o składzie informuje na około dwie godziny przed meczem. Wtedy o wszystkich szczegółach dowiadują się także kadrowicze.

Mecz 2. kolejki eliminacji Euro 2024 Polska - Albania w poniedziałek o godz. 20:45. Relacja tekstowa na WP SportoweFakty.

Czytaj także: Ukraina bez szans na Wembley. Zabójcze trzy minuty Fernando Santos nie szuka wymówek. "Trzeba wziąć to pod uwagę"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty