Kownacki w życiowej formie! Kolejny gol na zapleczu Bundesligi [WIDEO]

Dawida Kownackiego zabrakło na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale wciąż błyszczy skutecznością w Niemczech. Gra Fortuny Duesseldorf zaznaczył swoją obecność na boisku w starciu z Hamburger SV (2:2).

Rafał Szymański
gol Kownackiego Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: gol Kownackiego
Fortuna Duesseldorf nie najlepiej rozpoczęła piątkowe spotkanie przed własną publicznością. Hamburger SV objął prowadzenie w piątej minucie za sprawą Laszlo Benesa, który nie wykorzystał rzutu karnego, lecz zrehabilitował się w mgnieniu oka.

Gospodarze wyrównali wynik 16 minut później. Z narożnika boiska celnie dośrodkował Felix Klaus, a pod bramką rywali kapitalnie odnalazł się Dawid Kownacki. Polski snajper wygrał pojedynek powietrzny i pewnym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Daniel Heuer Fernandes nie uchronił gości przed stratą gola.

Duesseldorfczycy poszli za ciosem i objęli prowadzenie przed zmianą stron za sprawą wspomnianego wcześniej Klausa. Kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry Christoph Klarer zdobył jednak bramkę samobójczą, ustalając końcowy rezultat na 2:2.

Kownacki, podobnie jak Michał Karbownik, zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Napastnik wysłał kolejny wyraźny sygnał w kierunku Fernando Santosa, który nie zaprosił go na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. 26-latek wykręca "życiówkę" - w tym sezonie 2. Bundesligi ma już 11 bramek oraz siedem asyst.

Źródło: Viaplay