Wpadł w pole karne i huknął! Tak Lewandowski pokonał bramkarza Elche

Robert Lewandowski odblokował się w meczu wyjazdowym z Elche. Lider ofensywy Dumy Katalonii w 66. minucie miał już na koncie dublet. Potem dorzucił jeszcze efektowną asystę.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski - gol nr 2 przeciwko Elche Twitter / twitter.com/CANALPLUS_SPORT / Robert Lewandowski - gol nr 2. przeciwko Elche
Na Estadio Manuel Martinez Valero w Elche FC Barcelona zdominowała rywala. W meczu 27. kolejki LaLiga Robert Lewandowski i spółka urządzili sobie festiwal strzelecki, zwyciężając 4:0 (relacja TUTAJ).

Reprezentant Polski najpierw trafił do siatki w 20. minucie, kiedy wyprowadził Dumę Katalonii na prowadzenie (1:0, więcej TUTAJ). W drugiej połowie "Lewy" ustrzelił dublet.

W 66. minucie polski napastnik świetnie przyjął piłkę (asysta Gaviego), wbiegł z nią w pole karne i - pomimo interwencji dwóch przeciwników - mocnym strzałem z ok. 10 metrów pokonał bramkarza Elche.

"Jak się przełamywać, to właśnie w taki sposób!" - skomentowano na twitterowym profilu Canal+ Sport, gdzie zamieszczono wideo z akcją bramkową na 3:0 dla Barcelony (patrz poniżej).

W 70. minucie Lewandowski dorzucił asystę (podanie z własnej połowy) przy golu na 4:0, którego autorem był Ferran Torres (patrz wideo poniżej).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Robert Lewandowski zostanie królem strzelców LaLiga w sezonie 2022/23?