ŁKS ucieka. Dwa remisy w Fortuna I lidze

Największym wygranym niedzieli na zapleczu PKO Ekstraklasy jest ŁKS Łódź, który zwyciężył 2:1 z Chojniczanką. W starciach Podbeskidzia Bielsko-Biała ze Stalą Rzeszów oraz Zagłębia Sosnowiec z Puszczą Niepołomice doszło do podziału punktów.

radość piłkarzy ŁKS-u Łódź Materiały prasowe / Radosław Jóźwiak/Cyfrasport/ŁKS Łódź / Na zdjęciu: radość piłkarzy ŁKS-u Łódź
ŁKS wywiązał się z roli faworyta i po zwycięstwie 2:1 z Chojniczanką ma pięć punktów przewagi nad wiceliderem Ruchem Chorzów. Łodzianie zawdzięczają wygraną strzałom Bartosza Szeligi i Kamila Dankowskiego.

Podbeskidzie rozegrało w marcu tylko jeden mecz na własnym stadionie. Spisało się w nim dobrze i zdemolowało 6:0 Chrobrego Głogów. Następnym zespołem, który wybrał się pod Klimczok, była Stal Rzeszów. W rundzie jesiennej zdemolowała ona Górali 5:0, więc wysokie wyniki towarzyszyły obu zespołom. Mają one jeszcze szansę na przeskoczenie do strefy barażowej, ale do tego potrzebują regularnego punktowania.

W niedzielę także goli nie zabrakło, ale zdobywały je oba zespoły i zremisowały 2:2. Stal dwukrotnie obejmowała prowadzenie dzięki strzałom najskuteczniejszego na boisku Damiana Michalika. Podbeskidzie grało jednak walecznie i odpowiadało. Za drugim razem po zaledwie dwóch minutach, a uderzenie Joana Romana ustaliło wynik.

W Sosnowcu starli się dobrzy znajomi. Zagłębie rywalizuje z Puszczą Niepołomice regularnie od 2014 roku. Drużyna z Małopolski potrafiła zwyciężać na Stadionie Ludowym 5:3, Zagłębie w Niepołomicach 4:0, ale akurat ostatnie starcie zespołów zakończyło się bezbramkowym remisem. W niedzielę Zagłębie starało się oddalić na bezpieczny dystans od strefy spadkowej.

Konfrontacja zakończyła się remisem 1:1. W 55. minucie Rok Kidrić strzelił gola dla Puszczy, ale przerwanie niemocy strzeleckiej nie okazało się końcem, a początkiem problemów gości. Po zaledwie kilku minutach Łukasz Sołowiej zobaczył czerwoną kartkę za faul, a do remisu doprowadził Szymon Sobczak z rzutu karnego. Po drugiej żółtej kartce dla Deana Guezena siły liczebne wyrównały się, ale wynik nie zmienił się.