Zaległy mecz zmienił tabelę. Nowy wicelider w Fortuna I lidze

Wygrana 2:1 z Puszczą Niepołomice pozwoliła Bruk-Betowi Termalice Nieciecza przesunąć się na drugie miejsce premiowane awansem do PKO Ekstraklasy. Podopieczni Radoslava Latala zastąpili na pozycji wicelidera Ruch Chorzów.

radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Niecieczy WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Niecieczy
Do starcia nie doszło w pierwszym terminie z powodu ataku zimy w województwie małopolskim. W kwietniu nic nie przeszkodziło już regionalnym przeciwnikom w stoczeniu pojedynku w Niecieczy.

Bruk-Bet mocno wystartował i zanim minęła minuta meczu, był na prowadzeniu. Andrzej Trubeha kompletnie zaskoczył obrońców Puszczy Niepołomice i główkował na 1:0 po dograniu z głębi pola. Pomarańczowi pozostali w natarciu, a uderzenie na 2:0 oddał w 20. minucie Andrij Dombrowskyj. W pokonaniu Kewina Komara pomógł rykoszet po strzale z dystansu.

Puszcza próbowała pójść za uderzeniem po niespodziewanym zwycięstwie w poprzednim meczu z Wisłą Kraków. Krótko po przerwie padła bramka kontaktowa na 1:2 dla zespołu z Niepołomic, a jej autorem był Rok Kidrić. Napastnik dostał tym razem szansę pokazania się w podstawowym składzie i strzelił gola po wrzutce z rzutu wolnego. Dalszy pościg utrudniła gościom druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Wojciecha Hajdy w 60. minucie.

Dzięki trzem punktom zdobytym w zaległym meczu Bruk-Bet został wiceliderem Fortuna I ligi. Przed nim jest jedynie ŁKS, a z lokat premiowanych awansem do PKO Ekstraklasy wypadł Ruch Chorzów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice 2:1 (2:0)
1:0 - Andrzej Trubeha 1'
2:0 - Andrij Dombrowskyj 20'
2:1 - Rok Kidrić 48'

Bruk-Bet: Tomasz Loska - Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Damian Hilbrycht (63' Mariusz Fornalczyk), Taras Zawijskyj, Andrij Dombrowskyj (87' Bartosz Farbiszewski), Maciej Ambrosiewicz, Andrzej Trubeha (87' Kacper Śpiewak), Kacper Karasek (78' Marcel Błachewicz), Tomas Poznar (63' Michal Hubinek)

Puszcza: Kewin Komar - Marcel Pięczek (88' Piotr Gruszecki), Tomasz Wojcinowicz, Roman Jakuba, Michał Koj, Emile Thiakane (46' Hubert Tomalski), Wojciech Hajda, Jakub Serafin, Kamil Zapolnik (46' Adam Kramarz), Rafał Boguski (46' Lucjan Klisiewicz), Rok Kidrić (64' Jakub Stec)

Żółte kartki: Ambrosiewicz, Hilbrycht, Biedrzycki, Loska, Tekijaski, Śpiewak (Bruk-Bet) oraz Hajda, Jakuba, Koj, Kramarz (Puszcza)

Czerwona kartka: Wojciech Hajda (Puszcza) /60' - za drugą żółtą/