Szaleństwo w szlagierze Serie A. Dwa trafienia w doliczonym czasie

Gdy wydawało się, że AS Roma ma zwycięstwo w kieszeni, AC Milan doprowadził do remisu 1:1 w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Nicola Zalewski nawet nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Rafał Szymański
piłkarze AS Roma i AC Milan PAP/EPA / RICCARDO ANTIMIANI / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma i AC Milan
Początek spotkania należał do podopiecznych Jose Mourinho. Pierwszą próbę po kilku minutach gry podjął Lorenzo Pellegrini. Reprezentant Włoch stworzył zagrożenie, ale strzelił nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mike'a Maignana.

Blisko szczęścia rzymianie byli w 33. minucie rywalizacji na Stadio Olimpico. Tammy Abraham niefortunnie zablokował uderzenie Leonardo Spinazzoli, piłka trafiła do Andrei Belottiego, który katastrofalnie spudłował.

AC Milan przebudził się w końcówce pierwszej połowy. Rui Patricio nie musiał jednak interweniować po nieudanej próbie Davide Calabrii. Defensor gości strzelił obok lewego słupka.

Przed zejściem do szatni swoje sytuacje mieli jeszcze Brahim Diaz oraz Fikayo Tomori. Obie próby zawodników "Rossonerich" zakończyły się fiaskiem.

Był to wyjątkowy mecz dla zawodnika miejscowych, Stephana El Shaarawy'ego, który w przeszłości bronił barw AC Milan. Skrzydłowy miał szansę w drugiej odsłonie, lecz nie zdołał opanować piłki.

Z kolei Alexis Saelemaekers był kompletnie niepilnowany w polu karnym po wrzutce Rafaela Leao. Pochodzący z Belgii piłkarz z sześciu metrów zdecydował się na strzał z powietrza, natomiast także nie trafił w światło bramki. AS Roma odpowiedziała fatalnym kiksem Pellegriniego.

Sandro Tonali mógł zapewnić mediolańczykom komplet punktów. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego, piłka odbiła się od jednego z graczy ustawionych w murze i wylądowała za linią końcową.

W czwartej minucie doliczonego czasu stadion w Rzymie eksplodował. Wszystko za sprawą Tammy'ego Abrahama. Anglik otrzymał podanie od Zekiego Celika, po czym zmieścił piłkę przy wewnętrznej części lewego słupka.

Zespół Stefano Piolego walczył jednak do samego końca. AC Milan dopiął swego trzy minuty po trafieniu Abrahama. Świetnie pod bramką odnalazł się Alexis Saelemaekers i wpakował piłkę do siatki.

Remis 1:1 sprawił, że AC Milan w dalszym ciągu plasuje się na czwartym miejscu w stawce Serie A, mając w dorobku tyle samo punktów, co piąta AS Roma. Nicola Zalewski spędził 90 minut wśród rezerwowych.

AS Roma - AC Milan 1:1 (0:0) 1:0 - Tammy Abraham 90+4' 1:1 - Alexis Saelemaekers 90+7'