Atletico Madryt wiceliderem! Villarreal stracił nadzieję. W tych rozgrywkach nie zagrają

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Aitor Alcalde / Na zdjęciu: Yeremi Pino (z prawej)
Getty Images / Aitor Alcalde / Na zdjęciu: Yeremi Pino (z prawej)

To już się nie uda. Piłkarze Villarrealu po remisie 1:1 w wyjazdowym meczu z Valencią niemal stracili szansę na 4. miejsce, które da prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Straty do Realu Sociedad wynoszą już siedem punktów.

W tym artykule dowiesz się o:

W końcówce sezonu La Liga Valencia i Villarreal mają odmienne cele. Pierwszy zespół walczy o utrzymanie, drugi o prawo gry w pucharach.

Zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej wciąż mają nadzieję na awans do Ligi Mistrzów, ale po wtorkowej wygranej Realu Sociedad nad Realem Madryt są one dużo mniejsze.

W środowym starciu w ramach 33. kolejki do przerwy gole nie padły. Pod bramkami niewiele się działo. Gospodarze skupieni byli na defensywie, goście nie byli w stanie wykreować sobie dobrej okazji na objęcie prowadzenia.

W 2. połowie, w 62. minucie Villarreal objął prowadzenie. Radość gości trwała jedynie przez dziesięć minut, kiedy Valencia wyrównała. Więcej goli w potyczce nie padło.

Po remisie gospodarze nad strefą spadkową mają trzy punkty przewagi, ale zespoły niżej notowane swoje mecze jeszcze rozegrają. Z kolei Villarreal do 4. Realu Sociedad traci już siedem punktów.

Na pozycję wicelidera awansowało Atletico, które 5:1 pokonało na własnym stadionie Cadiz. Drużyna Diego Simeone w środę wyprzedziła Real Madryt. Królewscy we wtorek przegrali z Realem Sociedad 0:2.

Valencia CF - Villarreal CF 1:1 (0:0) 0:1 - Jakckson 62' 1:1 - Lino 72'

Atletico Madryt - Cadiz CF 5:1 (2:0) 1:0 - Griezmann 2' 2:0 - Grizemann 27' 3:0 - Morata 49' 4:0 - Carrasco (k.) 57' 4:1 - Lozano 72' 5:1 - Molina 73'

Getafe CF - Celta Vigo 1:0 (1:0) 1:0 - Unal (k.) 3'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Villarreal w kolejnym sezonie zagra w Lidze Europy?