Media: ważny ruch Interu dopięty. Kluczowa postać przedłuży kontrakt

Inter Mediolan dopiero awansował do finału Ligi Mistrzów, a jego kibice mają kolejne powody do zadowolenia. Według mediów kontrakt z klubem ma przedłużyć Alessandro Bastoni.

Kuba Duda
Kuba Duda
Alessandro Bastoni (z prawej) PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Alessandro Bastoni (z prawej)
Kibice Interu Mediolan z pewnością zanotują bieżący tydzień do udanych. Najpierw ich ulubieńcy awansowali do finału Ligi Mistrzów, a teraz dobrze poinformowane media informują o tym, że kluczowy defensor wkrótce przedłuży kontrakt z klubem.

Z informacji podanych przez dziennik "La Gazzetta dello Sport" wynika, że mediolańczycy są bardzo bliscy podpisania nowej umowy z Alessandro Bastonim. 24-letni defensor miał się już nawet dogadać ze swoim klubem w niemalże wszystkich aspektach i według podanego źródła oficjalny komunikat w tej sprawie jest kwestią czasu.

Stoper ma dostać podwyżkę pensji i na mocy nowego kontraktu będzie zarabiał 5,5 miliona euro rocznie. Do tego naliczyć należy bonusy, które mogą wywindować jego roczne przychody do 6,5 mln. Porozumienie natomiast ma obowiązywać do 2027 lub 2028 roku - w tym aspekcie dziennikarze nie mają pewności.

Jasne jest natomiast, że parafowanie nowego porozumienia może skutecznie zatrzymać Bastoniego w Mediolanie na zdecydowanie dłuższy czas. Jego obecna umowa jest ważna tylko do lata 2024 roku, a to sprawiało, że na horyzoncie pojawiały się bogatsze kluby, które były chętne do sprowadzenia go do siebie.

Jednym z takich zespołów był Manchester City, który stale poszukuje wzmocnień linii defensywy. Przedłużenie umowy Bastoniego z Interem może na jakiś czas odstraszyć potencjalnych kupców, którzy musieliby wydać na jego transfer zdecydowanie większe pieniądze.

Czytaj też:
Manchester City zbudował twierdzę
Saganowski uratuje Wisłę?

ZOBACZ WIDEO: Problemy w klubie Kamila Glika. Możliwy powrót do Polski?


Oglądaj Serie A NA ŻYWO w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×