"Przebłysk mistrzowskiej formy". Zobacz gola Lewandowskiego

Robert Lewandowski choć na chwilę uszczęśliwił Camp Nou w sobotnim meczu z Realem Sociedad. Polski napastnik strzelił gola kontaktowego, który ostatecznie nie wystarczył, aby zdobyć punkty. FC Barcelona przegrała 1:2.

Mateusz Byczkowski
Moment oddania strzału przez Roberta Lewandowskiego Twitter / Moment oddania strzału przez Roberta Lewandowskiego
Dla FC Barcelony sobotnie spotkanie było pierwszym w roli świeżo upieczonego mistrza Hiszpanii. Piłkarze Dumy Katalonii wraz z kibicami mocno świętowali po meczu z Espanyolem Barcelona (4:2), który odbył się w ubiegłym tygodniu.

Możliwe, że feta wpłynęła na zawodników Xaviego, a konkretnie Julesa Kounde. Francuski defensor stracił piłkę na własnej połowie, a jego błąd wykorzystał Real Sociedad. Alexander Sorloth dograł do Mikela Merino, a ten pokonał Marc-Andre ter Stegena.

Prowadzenie w drugiej połowie podwyższył właśnie Sorloth. Wydawało się, że FC Barcelona już nie postraszy rywali. Robert Lewandowski jednak znów potwierdził swój kunszt. Polski napastnik wygrał pojedynek główkowy z Aritzem Elustondo po dośrodkowaniu Ferrana Torresa.

"GOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI! Nareszcie przebłysk MISTRZOWSKIEJ formy" - czytamy na profilu Canal Plus Sport.

Kapitan Biało-Czerwonych zdobył bramkę pod koniec meczu, ale miał jeszcze kilka minut na kolejnego gola. Do tego jednak nie doszło i Real Sociedad wygrał 2:1. Tym samym drużyna Imanola Alguacila jest coraz bliżej miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Barcelonie należała się porażka z Realem Sociedad?