Klub Polaków gra o utrzymanie we Włoszech. Sytuacja jest niewesoła

Brescia Calcio, z Jakubem Łabojką i Marcinem Listkowskim w jedenastce, przegrała 0:1 w pierwszym meczu w barażach o utrzymanie w Serie B. Pozostał jej rewanż na uratowanie się przed spadkiem.

Marcin Listkowski na konferencji prasowej YouTube / Brescia Calcio / Marcin Listkowski na konferencji prasowej
Brescia rozczarowała w sezonie zasadniczym i zajęła w nim dopiero 16. miejsce. W 38 kolejkach odniosła tylko dziewięć wygranych i o pozostanie w Serie B musi walczyć w barażach z Cosenzą Calcio. Rywalizacja rozpoczęła się w Kalabrii, ponieważ Brescia była nieco lepsza w tabeli, a także w bezpośrednich meczach z Cosenzą.

Drużyny nie podejmowały ryzyka w pierwszej połowie i czekały na błąd przeciwnika. Brescia, w której podstawowym składzie byli Jakub Łabojko i Marcin Listkowski, sprawdziła bramkarza przeciwnika dwoma strzałami celnymi, a Cosenza odpowiedziała jednym takim uderzeniem. Łabojko od 36. minuty musiał sobie radzić z żółtą kartką na koncie.

W 66. minucie Daniele Gataldello wymienił Jakuba Łabojkę na Tommiego Van de Looia. Po tej roszadzie personalnej sytuacja Brescii skomplikowała się, ponieważ grająca coraz odważniej Cosenza objęła prowadzenie 1:0. Nie zawiódł napastnik Marco Nasti, znalazł się w odpowiednim miejscu i otworzył wynik w 70. minucie.

Brescia nie odpowiedziała i będzie szukać lepszego wyniku w rewanżu u siebie, który jest zaplanowany na 1 czerwca. Marcin Listkowski grał w czwartek przez 80 minut, po czym został zmieniony na Adryana.

Cosenza Calcio - Brescia Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Marco Nasti 70'

Cosenza: Alessandro Micai - Pietro Martino, Michele Rigione, Andrea Meroni, Tommaso D'Orazio - Idriz Voca (73' Giacomo Calo), Marco Berscianini, Aldo Florenzi - Manuel Marras (15' Massimo Zilli, 85' Mattia Finotto), Christian D'Urso (84' Sauli Vaisanen) - Marco Nasti

Brescia: Lorenzo Andrenacci - Fran Karacić, Andrea Cistana, Massimilano Mangraviti, Matthieu Huard (72' Davide Adorni) - Dimitri Bisoli, Jakub Łabojko (66' Tommie Van de Looi), John Bjorkengren (80' Giacomo Olzer) - Marcin Listkowski (80' Adryan) - Florian Aye (66' Flavio Bianchi), Pablo Rodriguez

Żółte kartki: Voca, D'Orazio (Cosenza) oraz Łabojko, Huard, Karacić, Van de Looi (Brescia)

Sędzia: Gianluca Aureliano

Czy Brescia Calcio utrzyma się w tym sezonie w Serie B?