Fenomenalny mecz Brazylijczyka. Real Madryt krok od wicemistrzostwa

Atletico Madryt w końcówce sezonu straciło szanse na wicemistrzostwo Hiszpanii. Na początek 37. kolejki Real Madryt pokonał na wyjeździe Sevillę 2:1 i jest już niemal pewny w La Liga 2. miejsca.

Michał Piegza
David Alaba i Rodrygo PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: David Alaba i Rodrygo
Oba zespoły na trzy kolejki przed końcem sezonu wciąż mają o co walczyć. Real Madryt o wicemistrzostwo. Z kolei Sevilla ma przed sobą finał Ligi Europy, a w La Liga ma szansę na zajęcie 7. miejsca dającego prawo gry w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

Potyczka świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy. W 3. minucie w zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Rafy Mira, a ten uderzył niemal w samo okienko. Po stracie gola Królewscy nie potrafili odpowiedzieć rywalom. Udała im się ta sztuka w 29. minucie. Przepięknie z rzutu wolnego przy słupku uderzył Rodrygo Goes. Bramkarz nawet nie drgnął.

Siedem minut później Sevilla powinna ponownie prowadzić, kiedy uderzenie Erica Lameli trafiło w słupek. Ten sam zawodnik na trzy minuty przed przerwą przestrzelił z kilku metrów.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie zamierzała ryzykować. Kilka razy, na początku 2. połowy, spróbowała zaatakować Sevilla, ale brakowało gospodarzom spokoju. Takowy zachował Real. Królewscy czekali na swój moment i doczekali się go w 69. minucie. Po kontrze Rodrygo przebiegł z piłką niemal pół boiska i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

Po zdobyciu bramki Królewscy mieli potyczkę pod kontrolą i niemal pewne było, że dowiozą wygraną do końca. W końcówce dość bezradna Sevilla, musiał sobie radzić w dziesiątkę. Za brutalny faul na Danim Ceballosie z boiska wyrzucony został Marcos Acuna.

Królewscy dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca i tym samym są o krok od wicemistrzostwa Hiszpanii.

Sevilla FC - Real Madryt 1:2 (1:1)
1:0 - Mir 3'
1:1 - Rodrygo 29'
1:2 - Rodrygo 69'

Sevilla FC: Yassine Bounou - Gonzalo Montiel, Nemanja Gudelj (80' Loic Bade), Karim Rekik, Marcos Acuna - Ivan Rakitić (62' Suso) Manuel Bueno - Erik Lamela (74' Jesus Corona), Alejandro Gomez (74' Oliver Torres), Bryan Gil (62' Joan Jordan) - Rafa Mir.

Real Madryt: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez (81' Antonio Ruediger), David Alaba, Eder Militao, Ferland Mendy (66' Alvaro Rodriguez) - Luka Modrić, Aurelien Tchouameni (65' Eduardo Camavinga), Toni Kroos - Dani Ceballos, Rodrygo Goes (81' Nacho), Federico Valverde.

Żółte kartki: Jordan, Torres (Sevilla) oraz Tchouameni, Vazquez, Nacho, Ceballos (Real).

Czerwona kartka: Acuna (Sevilla) /za brutalny faul, 84'/.

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)