"Ukochane". Takie hasła pojawiły się na ulicach Katowic

Na jednym z największych skrzyżowań w Katowicach pojawiła się reklama z hasłem "Ukochane". W ten sposób GKS pochwalił się historycznym sukcesem swoich piłkarek.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
mecz Medyk Konin - GKS Katowice i baner na cześć mistrzostwa Newspix / PATRYK PINDRAL/400mm.pl / Na zdjęciu: mecz Medyk Konin - GKS Katowice i baner na cześć mistrzostwa
Kibice GKS-u Katowice od wielu lat marzą o powrocie do PKO Ekstraklasy. Na to na razie się nie zapowiada. W tym sezonie piłkarze zostali przyćmieni przez piłkarki, które walczyły o mistrzostwo Polski.

Losy tytułu rozstrzygnęły się w ostatniej kolejce Orlen Ekstraklasy. Zawodniczki GKS-u Katowice i UKS-u SMS Łódź miały tyle samo punktów, ale wiadomo było, że jeżeli katowiczanki wygrają swój mecz, to będą mogły świętować mistrzostwo. Tak też się stało, bo podopieczne Karoliny Koch wygrały na wyjeździe z Medykiem Konin 3:1.

To historyczny sukces katowickiego klubu, bo jest to jego pierwszy krajowy tytuł w kobiecej piłce. GKS postanowił więc w wyjątkowy sposób pochwalić się swoim sukcesem. Na mieście pojawiły się reklamy z hasłem "Ukochane", w których odtrąbiono mistrzostwo Polski.

ZOBACZ WIDEO: Nowe fakty ws. negocjacji powrotu Messiego. Jest jeden warunek

Jedna z takich reklam znalazła się na jednym z największych skrzyżowań w Katowicach. Dzięki temu mnóstwo kierowców mogło dowiedzieć się o sukcesie piłkarek GKS-u. Akcja została zorganizowana przez klub.

A dlaczego wykorzystano hasło "Ukochane"? To gra słów, która zawiera nazwisko wspomnianej wcześniej trenerki Karoliny Koch. To ona poprowadziła swoje zawodniczki do historycznego mistrzostwa.

GKS Katowice sekcję kobiecą utworzył w 2015 roku. Drużyna startowała od III ligi. Obecnie słynny klub ma nie tylko najlepszą drużynę w Orlen Ekstraklasie, ale także jedną z najlepszych akademii w Polsce. Drużyny U-13 i U-15 są w trakcie walki o mistrzostwo Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Dziennikarz "Bilda": Gdyby Lewandowski na to spojrzał, to tylko by się zaśmiał! >>
Skandal w Motorze Lublin? Mamy komentarz policji >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×