Wielki powrót w Bayernie Monachium

Były prezes Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge wraca do klubu, jednak w innej roli. Niemiec został członkiem rady nadzorczej.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
piłkarze Bayernu Monachium PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium
We wtorek, 30 maja, odbyło się coroczne walne zgromadzenie Bayernu Monachium. Na nim powołany został nowy członek rady nadzorczej klubu. Został nim były prezes, Karl-Heinz Rummenigge.

Niemiec odszedł z klubu w 2021 roku, zwalniając tym samym stanowisko prezesa. Zajął je Oliver Kahn, którego Bayern zwolnił kilka dni temu. Co ciekawe, doszło do tego kilka godzin po tym, jak zdobył on mistrzostwo Niemiec.

- To jedna z wielkich osobowości w historii naszego klubu, wszyscy znają jego zasługi. Jego doświadczenie, wiedza i międzynarodowa sieć bardzo nam pomogą, aby Bayern mógł nadal odnosić sukcesy w przyszłości - powiedział na temat tej zmiany prezydent monachijczyków, Herbert Hainer cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Już wcześniej Bayern poinformował, że nowym prezesem będzie Jan-Christian Dreesen. Ponadto do składu rady nadzorczej dołączył także Uli Hoeness. Wciąż poszukiwany jest nowy dyrektor sportowy na miejsce zwolnionego Hasana Salihamidzicia.

- Chciałbym podziękować radzie nadzorczej za zaufanie i nie mogę się doczekać wspierania Bayernu w tym organie w przyszłości. Miałem wielkie szczęście i zaszczyt świętować wiele sukcesów z tym klubem, więc cieszę się, że mogę spełnić prośbę zarządu - nie krył zadowolenia z powrotu do klubu Rummenigge.

Przeczytaj także:
Ujawniono, jak Bayern zwolnił Kahna

ZOBACZ WIDEO: Nowe fakty ws. negocjacji powrotu Messiego. Jest jeden warunek
Czy Bayern w przyszłym sezonie zostanie mistrzem Niemiec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×