PZPN zabrał głos ws. Szymona Marciniaka. "Został bezpodstawnie oskarżony"

PZPN zabrał głos ws. polskiego arbitra. "Polski Związek Piłki Nożnej i nasi sędziowie są apolityczni. Liczymy, że UEFA w podjęciu swojej decyzji weźmie pod uwagę oczywiste fakty, które przytoczyliśmy." - napisano w komunikacie.

Kamil Sobala
Kamil Sobala
Szymon Marciniak PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Szymon Marciniak.

Polski Związek Piłki Nożnej wydał oficjalny komunikat ws. skierowanego przez stowarzyszenie "Nigdy Więcej" zawiadomienia do UEFA. Wspomniana grupa poinformowała federację, że Szymon Marciniak wziął udział w wydarzeniu organizowanym przez Szymona Mentzena, który niegdyś zasłynął z rasistowskiego hasła "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej".

PZPN wyraziło swe jasne stanowisko w tej sprawie. "Łączenie obecności Szymona Marciniaka na spotkaniu biznesowym z politycznymi wiecami organizowanymi przez Sławomira Mentzena, z którymi nasz sędzia nie ma nic wspólnego i od których całkowicie się odcina, jest niezrozumiałe."

"W przypadku tego typu oskarżeń, jak te kierowane w kierunku Szymona Marciniaka, zawsze wymagany jest obiektywizm oraz przedstawienie racji każdej ze stron. W tym przypadku tego zabrakło i Marciniak został bezpodstawnie oskarżony, nie dano mu możliwości wyjaśnień oraz obrony." - dodano.

Ponadto, polska federacja poinformowała, że niezwłocznie podjęła działania mające wyjaśnić okoliczności udziału Szymona Marciniaka w konferencji.

Sprawa rozgrzała media do czerwoności w momencie gdy dziennikarz Kanału Sportowego, Tomasz Smokowski, poinformował o poranku (2.06), że zawiadomienie to może kosztować polskiego arbitra odsunięcie od finału Ligi Mistrzów.

"Szymon Marciniak został zawieszony. Na teraz, na godzinę 8:30, nie poprowadzi finału LM. "Nigdy więcej" - wstydźcie się… Sprawa jeszcze do uratowania - napisał na swoim Twitterze.

Do wspomnianego meczu finałowego Champions League pozostało niewiele czasu. Spotkanie bowiem zaplanowane jest na 10 czerwca. UEFA jest zmuszona więc jak najszybciej podjąć wiążącą i zarazem oficjalną decyzję ws. obsady sędziowskiej na ten pojedynek.

ZOBACZ WIDEO:"Był samcem alfa". Dyskusja o odejściu Lewandowskiego
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×