Tyle Barcelona zarobiła za sezon w La Liga. Kwota zwala z nóg!

Sezon 2022/2023 w La Liga zakończył się triumfem FC Barcelony. Zespół Roberta Lewandowskiego za mistrzostwo Hiszpanii zarobił ogromne pieniądze. Kwota zwala z nóg!

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Robert Lewandowski Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Już na kilka kolejek przed końcem sezonu FC Barcelona przypieczętowała zwycięstwo w La Liga. Za triumf w lidze hiszpańskiej klub z Katalonii zarobił ogromne pieniądze.

I takim sposobem drużyna Roberta Lewandowskiego otrzymała blisko 100 milionów euro. Jak informuje portal "as.com", na tę kwotę złożyła się m.in. podstawa w wysokości 35,6 mln euro (taka sama dla każdego klubu z La Liga).

Barcelona ponad 60 milionów zarobiła z kontraktu telewizyjnego, tzw. "implementacji społecznej", która uwzględniała m.in. sprzedaż biletów, karnetów oraz oglądalność zespołów w telewizji. Ostatnia część pieniędzy rozdysponowana była z uwagi na miejsce w końcowej tabeli. To wszystko złożyło się na ogromną gratyfikację finansową dla mistrzów kraju.

Nieco mniej za wicemistrzostwo zgarnął Real Madryt. Druga drużyna La Liga zarobiła około 90 milionów euro. Trzecie w zestawieniu Atletico Madryt mogło liczyć na zastrzyk finansowy w postaci około 80 milionów euro. Następnie Real Sociedad zarobił ok. 75 mln euro, Villarreal CF ok. 67 mln euro, Real Betis ok. 60 mln euro.

Na niemały zastrzyk gotówki mogą liczyć również ci, którzy pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową. Real Valladolid, Espanyol Barcelona i Elche CF zajęły trzy ostatnie lokaty i spadły z La Liga. Za sezon 2022/2023 zarobiły natomiast kolejno 38,28 mln euro, 37,38 mln euro i 36,49 mln euro.

Zobacz także:
Zginął na froncie wojny z Rosją
Lewandowski z koroną

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi


Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×