Gwiazdor Serie A ma problem. Dostał wezwanie do wojska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ivan Romano / Na zdjęciu: Kim Min Jae
Getty Images / Ivan Romano / Na zdjęciu: Kim Min Jae
zdjęcie autora artykułu

Juergen Klinsmann nie będzie mógł w czerwcu skorzystać z jednego ze swoim najlepszych zawodników. Kim Min Jae opuści mecze reprezentacji, ponieważ otrzymał wezwanie do wojska.

W Korei Południowej prawo jest jasne - każdy mężczyzna w wieku od 18 do 28 lat musi odbyć trwającą 21 miesięcy służbę wojskową.

Od tej reguły istnieją wyjątki, które obowiązują m.in. sportowców, którzy wygrali uznane przez władzę międzynarodowe zawody.

To właśnie z tego zapisu skorzysta świeżo upieczony mistrz Włoch z SSC Napoli Kim Min Jae. Zamiast 21 miesięcy, spędzi w wojsku 21 dni. Nie ma jednak możliwości, aby tego uniknąć.

To problem dla selekcjonera reprezentacji Korei Południowej Juergena Klinsmanna. Niemiecki szkoleniowiec nie będzie mógł go powołać do kadry na czerwcowe mecze z Peru i Salwadorem.

ZOBACZ WIDEO: Imponujący start Polaka w Niemczech. Na początku odstawał

W kadrze zabraknie także Jun Ho Sona, który został w Chinach zatrzymany za korupcję. Mimo interwencji Koreańskiego Związku Piłki Nożnej, nie został wypuszczony.

W przeszłości 21-dniowe szkolenie odbył chociażby Heung-Min Son. Stało się to możliwe dzięki zwycięstwu w Igrzyskach Azjatyckich w 2018 roku. Dla przykładu, znany na całym świecie zespół muzyczny BTS nie otrzymał zwolnienia ze służby i musiał zawiesić swoją działalność.

W sezonie 2022/2023 Kim Min Jae rozegrał 35 meczów w Serie A. Strzelił dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Niewykluczone, że podczas letniego okienka transferowego opuści SSC Napoli. Nie wiadomo, jak służba wojskowa wpłynie na jego formę.

Czytaj także:Dzieje się w Barcelonie! Przyłapali ojca Messiego w domu prezesaSensacyjne wieści ws. "Lewego". Podał je ceniony niemiecki dziennikarz

Źródło artykułu: WP SportoweFakty