Idą jak burza! Kolejna wygrana Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dominik Modrzyk/Playarena.pl / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej

Dwa mecze wystarczyły, by Polacy zapewnili sobie awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w piłce nożnej sześcioosobowej. We wtorek pokonali Urugwaj 6:0.

Urugwajczycy mimo bogatej historii i sukcesów w piłce nożnej 11-osobowej, w Socca stawiają pierwsze kroki. W tym mundialu byli losowani do grup z ostatniego koszyka, do tego nie są jeszcze notowani w światowym rankingu, którego liderem jest... reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni potężną przewagę udowodnili na boisku.

Wystarczyło chwilę wyczekać rywali i ruszyć z pierwszą akcją pod bramkę. Krzysztof Elsner, doświadczony weteran, popisał się rajdem na połowie Urugwajczyków i zagrał na prawą stronę do Radosława Łepskiego. Debiutant, który na co dzień gra w Wielkiej Brytanii, oddał niezły strzał lewą nogą i dał prowadzenie Biało-Czerwonym.

Kilka minut później było 2:0. Strzał Kamila Kucharskiego dobił Bartłomiej Dębicki. Kapitan wybiegł przed bramkarza i czubkiem buta skierował piłkę do siatki z ostrego kąta.

Równie intensywnie Polacy zaczęli drugą połowę. Znów błysnął Elsner. Ruszył lewą stroną boiska i cofnął piłkę na skraj pola karnego. Stamtąd Kucharski huknął i zdobył trzecią bramkę dla Biało-Czerwonych. W podobny sposób Biało-Czerwoni podwyższyli na 4:0. Tym razem asystował Ariel Mnochy, a po strzale Pawła Abramowicza piłka przeszła między nogami bramkarza i wpadła do bramki. Chwilę później piątego gola dołożył Mateusz Górka. Polacy urządzili ostrzał na połowie Urugwajczyków.

Natarcie zakończył kolejny debiutant w turnieju, Bartosz Januszewski. Po akcji lewą stroną dostał podanie na przeciwną stronę i pewnym strzałem trafił na 6:0.

Biało-Czerwoni rozpędzają się z meczu na mecz. W pierwszym - w niedzielę ze Słowenią było 2:1. Teraz rywal nie miał szans, by nawiązać walkę. Rośnie też liczba polskich kibiców. We wtorek było ich jeszcze więcej niż ostatnio. Do tego pojawiło się więcej biało-czerwonych flag i bębny.

Zawodnicy trenera Klaudiusza Hirscha zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. Po dwóch meczach mają sześć punktów i są liderem grupy I. Ostatni mecz rozstrzygnie, czy wyjdą z pierwszego czy drugiego miejsca.

Z trzech ostatnich mistrzostw świata Polacy wrócili z dwoma srebrnymi i jednym brązowym medalem. W tym roku mają apetyt na złoto.

Ostatni mecz grupy I Polacy rozegrają w środę o 20 z Hiszpanią. Z kolei w czwartek przystąpią do starcia w 1/16 finału. Wszystkie mecze Biało-Czerwonych na mundialu w Essen do obejrzenia na żywo na WP SportoweFakty.

Polska - Urugwaj 6:0 (2:0)

1:0 - Łepski 3' 2:0 - Dębicki 12' 3:0 - Kucharski 24' 4:0 - Abramowicz 31' 5:0 - Górka 32' 6:0 - Januszewski 36'