Duńczycy wycenili Grabarę. Padła okrągła kwota

Kamil Grabara ma pewne miejsce w podstawowym składzie FC Kopenhagi. Jego gra doceniana jest przez ekspertów. Były piłkarz Stig Tofting stwierdził, że może on odejść latem za 100 milionów duńskich koron.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamil Grabara Getty Images / Jan Christensen / Na zdjęciu: Kamil Grabara
W tym sezonie Kamil Grabara rozegrał 32 spotkania dla FC Kopenhagi. W dwunastu spotkaniach zaliczył czyste konto, a łącznie 32-krotnie wyjmował piłkę z siatki. Polak jest jednym z najlepszych bramkarzy w duńskiej ekstraklasie. Eksperci i kibice cenią jego grę i to, że jest pewnym punktem swojego zespołu.

Grabara ma duży wkład w to, że FC Kopenhaga po raz piętnasty w historii sięgnęła po tytuł mistrza kraju. Eksperci są przekonani, że tej klasy bramkarz wkrótce opuści klub. Tak uważa m.in. Stig Tofting. Były reprezentant Danii jest obecnie ekspertem Viaplay.

- To człowiek, który jest wart sto milionów duńskich koron. On udowodnił, co potrafi. Widzę, jak opuszcza klub. Stał się za dobry na tę ligę - powiedział Tofting, cytowany przez duńską TV3.

Sto milionów duńskich koron to w przeliczeniu około 13,5 mln euro. To duża kwota jak na transfer bramkarza. Grabara w przeszłości grał dla Ruchu Chorzów czy młodzieżowego zespołu Liverpool FC. W 2021 roku za 3,5 mln euro przeniósł się do FC Kopenhagi.

W reprezentacji Polski 24-letni Grabara rozegrał jak dotąd jedno spotkanie. Nie znalazł się on w gronie powołanych na spotkania z Niemcami i Mołdawią.

Czytaj także:
Fernando Santos mocno zaskoczył. Tego nie spodziewali się nawet kadrowicze!
FC Barcelona udała się na spacer po Tokio. Lewandowski wziął udział w pożegnaniu Iniesty

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fenomenalny strzał w Ameryce Południowej. Prawdziwe "golazo"!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×