Rosjanie szukają rywala. Jest kolejny kandydat

Rosjanie, wykluczeni z międzynarodowych rozgrywek przez federacje FIFA i UEFA, szukają sparingpartnerów poza Europą. Na horyzoncie do zagrania w meczu towarzyskim pojawił się nowy kandydat.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
piłkarze reprezentacji Rosji Getty Images / Maksim Konstantinov/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Rosji
Niedawno informowaliśmy o tym, że reprezentacja Rosji miała rozegrać mecz z reprezentacją Kamerunu, lecz ostatecznie do spotkania nie doszło ze względu na interwencję państwowych władz kraju z Afryki (więcej przeczytasz tutaj ->>). Innym potencjalnym przeciwnikiem "Sbornej" miała być Indonezja, ale jak na razie temat ucichł (zobacz szczegóły ->>).

Pojawił się za to nowy kandydat do rozegrania meczu z Rosjanami. Jest nim reprezentacja Kataru. Jak przekazał rosyjski "Sport Express", federacje mają negocjować organizację spotkania w trakcie jesiennego okienka na potyczki międzypaństwowe.

To wówczas miałoby dojść do czwartego w historii tych krajów starcia w piłce nożnej. Dotychczas Rosjanie z Katarczykami zagrali w latach 1996, 2011 i 2016. Ostatnia ich rywalizacja zakończyła się zwycięstwem kraju z Bliskiego Wschodu 2:1.

Rosja jest oficjalnie wykluczona z międzynarodowych rozgrywek FIFA i UEFA po tym, jak w lutym zeszłego roku rozpoczęła wojnę w Ukrainie, która trwa do tej pory. Tym samym Rosjanie zostali wyeliminowani z barażu o udział w mistrzostwach świata w... Katarze (mieli zagrać z Polską), a także z eliminacji do Euro 2024 i Ligi Narodów. Ponadto rosyjskie kluby nie mogą brać udziału w rozgrywkach europejskich pucharów.

To dlatego rosyjska federacja piłkarska szuka przeciwników do gry w sparingach. W marcu "Sborna" zagrała z Iranem (1:1) i Irakiem (zwycięstwo Rosjan 2:0).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: fenomenalny strzał w Ameryce Południowej. Prawdziwe "golazo"!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×