Reprezentacja Michała Probierza znów nie zachwyciła. Skromna wygrana U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w meczu towarzyskim kadrę Czarnogóry 2:1. Bohaterem Biało-Czerwonych był Szymon Włodarczyk.

Rafał Sierhej
piłkarze reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
Michał Probierz w lipcu 2022 roku niespodziewanie przejął stery w drużynie Polski do lat 21. Taki wybór Polskiego Związku Piłki Nożnej dla wielu ekspertów był nie tyle zaskakujący, co wręcz szokujący.

Probierz bowiem w swojej wcześniejszej karierze trenerskiej nie był zbyt chętny do stawiania na młodych Polaków. Niebawem od pierwszego dnia 50-latka w tej roli minie już rok. Polska w tym czasie zagrała siedem spotkań, a ósmym meczem był sparing z Czarnogórą.

Na wyjeździe Biało-Czerwoni bardzo szybko stracili gola. Już w siódmej minucie meczu bramkę zdobył Nikola Janjic. Obrońca Osijeku pokonał stojącego w bramce Kacpra Bieszczada. Na całe szczęście było to ostatnie trafienie gospodarzy.

Później piłkę do siatki pakował już tylko Szymon Włodarczyk. Napastnik Górnika Zabrze już w 14. minucie odpowiedział na gola Czarnogóry i doprowadził do remisu. W drugiej części meczu skompletował dublet i dał skromne zwycięstwo 2:1.

Na osiem spotkań pod wodzą Michała Probierza Polska U-21 wygrała więc trzy. Ponadto dwa razy przegrała i trzykrotnie zremisowała. To co istotne, wszystkie te pojedynki drużyna będąca zapleczem pierwszej reprezentacji, grała w formie meczów towarzyskich.

Czarnogóra U-21 - Polska U-21 1:2 (1:1)