Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Fernando Santos
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Fernando Santos

Portugalski selekcjoner reprezentacji Polski będzie miał teraz dużo czasu na przemyślenia i wyciągnięcie wniosków po blamażu w el. Euro 2024 w Kiszyniowie.

Fernando Santos może spać spokojnie, jeśli chodzi o posadę selekcjonera kadry Polski. W środę (21 czerwca) portugalski trener odbył rozmowę z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą i - jak dowiedział się portal WP SportoweFakty - spotkanie przebiegło w bardzo spokojnej atmosferze (więcej TUTAJ).

Nie oznacza to jednak, że 68-letni Santos nie ma powodów do zmartwień. Biało-Czerwoni skompromitowali się w Kiszyniowie, przegrywając z Mołdawią (2:3) w meczu eliminacji Euro 2024.

Do przerwy polski zespół prowadził dwoma bramkami, ale w drugich 45 minutach dał sobie strzelić trzy gole. Po ostatnim gwizdku arbitra Santos nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie, co stało się z jego drużyną.

Więcej być może dowiemy się za kilka tygodni, kiedy Portugalczyk wróci z urlopu. O najbliższych planach szkoleniowca poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

- Za mało czasu upłynęło od końca tego meczu. Tego czasu na analizę nie było. Selekcjoner wybiera się teraz na urlop, będzie miał czas na analizę i wyciąganie wniosków - podkreślił Kwiatkowski, cytowany przez polsatsport.pl.

Zobacz: Wiadomo, o co poszło. Bójka wśród polskich kibiców w Mołdawii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Reprezentacja Polski zagra na Euro 2024?