Serie A: Zwycięstwo Interu, Sampdoria rozbiła Bolognę

Inter Mediolan utrzyma pozycję lidera. Nerazzurri zgodnie z przewidywaniami pokonali Catanię Calcio, ogrywając Sycylijczyków 2:1. Sampdoria natomiast cały czas będzie druga. Tym razem popularni Doriani rozbili 4:1 FC Bolognę i po raz kolejny udowodnili, że są rewelacją tego sezonu.

4:1 - Osvaldo 63'

Sampdoria rozgrywa znakomity sezon i po dziewięciu kolejkach ma na swoim koncie aż dwadzieścia punktów, dzięki czemu jest wiceliderem Serie A. FC Bologna ma sześć oczek i jest w strefie spadkowej.

Sampa znakomicie rozpoczęła mecz i już w. 9. minucie za sprawą Giampaolo Pazziniego objęła prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Doriani zdobyli aż trzy gole, dwa z nich zdobył Mannini i jednego Ziegler. Już w 28. stało się jasne, że goście będą mieli problem ze zdobyciem chociażby oczka, bo czerwoną kartkę zobaczył Marco Di Vaio.

Po zmianie stron goście chociaż zdawali sobie sprawę z tego, że ulegną w Genui, to chcieli zdobyć honorowego gola. Ostatecznie Osvaldo zmniejszył rozmiary porażki Rossoblu.

Sampdoria: Castellazzi, Stankevicius, Lucchini (80' Accardi), M. Rossi, Zauri, Mannini, Poli (46' Tissone), Palombo (88' Franceschini), Ziegler, Cassano, Pazzini.

Bologna: Viviano, C. Zenoni, Portanova, Britos, Lanna, Vigiani (70' Adailton), Guana, Mudingayi, Valiani, Zalayeta (63' Osvaldo), Di Vaio.

Żółte kartki: Poli, Lucchini (Sampdoria) oraz Guana, Di Vaio, C. Zenoni (Bologna).

Czerwona kartka: Di Vaio 28' (Bologna).

Sędzia: Saccani.

Inter Mediolan - Catania Calcio 2:1 (2:0)

1:0 - Muntari 13'

2:0 - Sneijder 32'

2:0 - Mascara (k.) 85'

Pozycję lidera utrzymał mediolański Inter. Nerazzurri mają na swoim koncie 22 punkty, natomiast Catania Calcio póki co zdołała zgromadzić siedem oczek.

Piłkarze prowadzeni przez Jose Mourinho rozstrzygnęli losy rywalizacji na swoją korzyść w pierwszej odsłonie, bo już po 45 minutach prowadzili 2:0 dzięki Sulley Muntariemu i Wesleyowi Sneijderowi.

Goście w drugiej odsłonie starali się nawiązać kontakt. Ta sztuka udała im się dopiero w 85. minucie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Mascara.

Całą potyczkę na ławce rezerwowych przesiedział Błażej Augustyn.

Inter: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Cordoba, Chivu, Vieira, J. Zanetti, Muntari (86' Krhin), Sneijder (75' Stanković), Eto'o (89' Materazzi), Balotelli.

Catania: Campagnalo, Potenza, Silvestre, Spolli, Capuano, Izco (46' Ledesma), Carboni, Biagianti (46' Mascara), Delvecchio (77' Plasmati), Llama, Morimoto.

Żółte kartki: Zanetti, Cordoba (Inter) oraz Spolli, Carboni, Silvestre (Catania).

Sędzia: Pierpaoli.