Nie wyszło mu w Grecji, pierwszoligowiec wyciągnął pomocną dłoń

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Przemysław Mystkowski w barwach Jagiellonii
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Przemysław Mystkowski w barwach Jagiellonii
zdjęcie autora artykułu

Nowym piłkarzem pierwszoligowego GKS-u Tychy został Przemysław Mystkowski. 25-latek podpisał dwuletni kontrakt. Jest to dla niego powrót do polskiej ligi po półrocznym pobycie w drugiej lidze greckiej.

Na początku stycznia Przemysław Mystkowski podpisał kontrakt z Iraklisem Saloniki. Miał obowiązywać do końca sezonu 2023/24, ale 12 czerwca został rozwiązany za porozumieniem stron.

Trudno uznać pobyt w Grecji za udany. Skończyło się na sześciu spotkaniach w tamtejszej drugiej lidze i niespełna 200 minutach spędzonych na boisku. Nie strzelił gola, nie zapisał też przy swoim nazwisku żadnej asysty.

Od kolejnego sezonu 25-latek będzie już piłkarzem pierwszoligowego GKS-u Tychy. Podpisał dwuletni kontrakt.

ZOBACZ WIDEO: Nie dostał powołania do kadry. Zamiast w Mołdawii tak spędzał czas

Przypomnijmy, że Mystkowski debiutował w polskiej Ekstraklasie krótko po swoich szesnastych urodzinach. Wróżono mu wielką karierę, jednak mimo sporego potencjału nie udało mu się wyróżnić nawet w Polsce. Rozegrał co prawda 87 meczów na najwyższym szczeblu w naszym kraju, natomiast nigdy poważnie nie zaistniał. Rozwój wyhamowały mu kontuzje, a próba odbudowy na wypożyczeniu okazała się nieskuteczna.

Przed podpisaniem umowy z GKS-em był testowany przez pierwszoligowca. Zagrał m.in. w sparingu ze Skrą Częstochowa.

GKS sezon 2023/24 w Fortuna I lidze rozpocznie od wyjazdowego meczu z Polonią Warszawa (22 lipca, godz. 20).

CZYTAJ TAKŻE: Mocny transfer Stali! Piłkarz, który sprzeciwia się Łukaszence, zagra w Mielcu Polonia Warszawa pozyskała bramkarza. Ostatnio spadł z Fortuna I ligi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty