Pokonał Florę Tallin i odchodzi. Raków sprzedaje pomocnika

Wygląda na to, że we wtorek Mateusz Wdowiak po raz ostatni zagrał w barwach Rakowa Częstochowa. Pomocnik w tym tygodniu ma trafić do innego klubu PKO Ekstraklasy.

Jakub Artych
Mateusz Wdowiak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Mateusz Wdowiak
Raków Częstochowa pokonał Florę Tallinn 1:0 w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszej połowie gospodarzy ratował Vladan Kovacević, w drugiej zwycięską bramkę zdobył Władysław Koczerhin (więcej przeczytasz TUTAJ-->).

W drugiej połowie w barwach mistrzów Polski na boisku pojawił się Mateusz Wdowiak, który miał świetną okazję do strzelenia drugiego gola. Jak się okazuje, był to prawdopodobnie ostatni mecz pomocnika w barwach Rakowa Częstochowa.

Jak informuje dziennikarz Filip Trokielewicz, piłkarz jest bardzo blisko przeprowadzki do KGHM Zagłębie Lubin. Finalizacja transferu powinna nastąpić maksymalnie do końca tego tygodnia.

Mateusz Wdowiak trafił do Rakowa w lutym 2021 roku z Cracovii, w której nie chciał przedłużyć wygasającego kontraktu. Łącznie dla klubu z Częstochowy rozegrał 95 meczów, w których rozegrał 17 bramek oraz zaliczył 7 asyst.

Kontrakt Wdowiaka z Rakowem wygasa w grudniu 2024 roku, a jego wartość szacuje się na 800 tysięcy euro.

Trener Rakowa zadowolony z debiutu. "Nie można było ulec emocjom"

Czy Mateusz Wdowiak powinien odejść z Cracovii?