Alpha Ethniki: Polscy piłkarze nie zachwycili

W sobotę oraz niedzielę odbyły się mecze 8. kolejki greckiej Alpha Ethniki. W weekend nasi rodacy niestety nie byli szczególnie widoczni na boiskach w Helladzie. Warto wspomnieć, iż Marcin Baszczyński oraz Mirosław Sznaucner zaliczyli całe spotkania, choć jeszcze niedawno przechodzili oni rehabilitację po przebytych kontuzjach.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski defensor znalazł się w wyjściowym składzie swojej drużyny w meczu z Asterasem Trypolis. Klub naszego rodaka na wyjeździe odniósł zwycięstwo 2:1.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - reprezentant Polski znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz z Arisem Saloniki. Jednak opiekun stołecznego zespołu nie skorzystał z jego usług. AEK na boisku rywala wywalczył remis 1:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - były bramkarz Korony Kielce zagrał cały mecz wyjazdowy przeciwko Levadiakosowi. Nasz rodak został pokonany w 6. minucie strzałem z 17 metrów w wykonaniu Thanasisa Moulopoulosa. Iraklis doznał porażki w stosunku 0:1.

Mariusz Kukiełka (Skoda Xanthi) - polski zawodnik nie znalazł się w kadrze na mecz przed własną publicznością z Kavalą. Polak ostatnio narzekał na ból w kolanie. W mediach pojawiły się nawet sugestie, iż piłkarz pojedzie na konsultacje w tej sprawie do kliniki w Niemczech. Skoda na własnym boisku zdobyła komplet punktów, dzięki zwycięstwu 2:1.

Arkadiusz Malarz (AE Larissa) - polski bramkarz zagrał w całym wyjazdowym meczu przeciwko Panthrakikosowi Komotini. Goście odnieśli pewne zwycięstwo w stosunku 3:1, ale w pierwszej połowie spotkania były golkiper Lecha Poznań miał sporo pracy. W 17. minucie Malarz obronił uderzenie głową Abdula Diallo. Niedługo potem nasz rodak poradził sobie w groźnej sytuacji z szarżującym Bedim Buvalem. Malarz został pokonany tylko raz, w 85. minucie. Wówczas podyktowany rzut karny wykorzystał Bertrand Robert.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - jego drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Panathinaikosem. Przyjezdni ponieśli w Atenach porażkę w stosunku 1:2. Były defensor GKS-u Katowice zagrał od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. PAOK w stolicy kraju poniósł porażkę w stosunku 1:2.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor w ubiegłym tygodniu doznał poważnej kontuzji kolana i czeka go dłuższa przerwa w grze. W sobotę jego klub doznał na wyjeździe porażki z Olympiakosem Pireus w stosunku 1:2.

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - Polak nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych swojej drużyny w czasie pojedynku z Kavalą (2:1).

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - reprezentant Polski znalazł się w 18-osobowej kadrze na pojedynek z Ergotelisem (2:1). Jednak szkoleniowiec mistrza kraju nie skorzystał z jego usług.