Debiut Macieja Gajosa w Indonezji. Polak ma powody do satysfakcji

Maciej Gajos z debiutem w ekstraklasie Indonezji. Polak miał udział w efektownym zwycięstwie jego nowego klubu, Persiji Dżakarta.

Szymon Mierzyński
Maciej Gajos WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Maciej Gajos
Gospodarze pokonali Bhayangkara FC aż 4:1, a były zawodnik Lechii Gdańsk wyszedł w podstawowym składzie i przebywał na boisku do końca pierwszej połowy (w przerwie został zmieniony przez Syahriana Abimanyu).

Persija musiała odrabiać straty, lecz i tak bez trudu sięgnęła po pełną pulę. Już po 18 minutach wyszła na prowadzenie, a ostatecznie triumfowała różnicą trzech goli.

Dla Macieja Gajosa był to premierowy występ w lidze indonezyjskiej. Dopiero w piątek sfinalizowano jego transfer z Lechii Gdańsk.

Persija odniosła w niedzielę pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024 (w dwóch wcześniejszych spotkaniach remisowała).

Po 3. kolejce drużyna ze stolicy gromadzi 5 pkt. i zajmuje 6. miejsce w tabeli ze stratą 2 "oczek" do lidera - Barito Putera.

Persija Dżakarta - Bhayangkara FC 4:1 (1:1)
0:1 - Crislan 5'
1:1 - Riko Simanjuntak 15'
2:1 - Marko Simić (k.) 18'
3:1 - Marko Simić 34'
4:1 - Muhammad Akbar Arjunsyah 73'

Będziesz śledzić losy Macieja Gajosa w Indonezji?