Pierwszy klub awansował w Lidze Konferencji Europy. To był szalony dwumecz

Piłkarze Balzan Youths FC dostali się do drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W rewanżu z NK Domżale zmarnowali zaliczkę 4:1 z pierwszego meczu, po czym rozstrzygnęli rywalizację strzałem na 1:3 w dogrywce.

Mecz el LKE: Balzan Youths FC - NK Domżale Instagram / NK Domżale / Mecz el. LKE: Balzan Youths FC - NK Domżale
Dwumecz rozpoczął się tydzień temu w Słowenii. Piłkarze Balzan FC zdobyli wysoką zaliczkę 4:1. Tym samym drużyna z Malty miała komfort przed rewanżem w Ta'Qali. Jej trener nie dokonał ani jednej zmiany w podstawowym składzie w porównaniu z pierwszym meczem. Z kolei w jedenastce NK Domżale doszło do dwóch roszad.

Piłkarze ze Słowenii zawiedli u siebie, ale do rewanżu podeszli ambitnie i podjęli szalony pościg. W 44. minucie w pole karne zespołu z Malty wbiegł Abraham Nwankwo i głową strącił piłkę do bramki po wrzutce Danijela Sturma z rzutu wolnego. NK Domżale zszedł do szatni ze skromnym prowadzeniem i potrzebował jeszcze dwóch goli do doprowadzenia do dogrywki.

NK Domżale zdążył z dogonieniem przeciwnika i zdobył kolejne dwie bramki w drugiej połowie. Dzięki uderzeniom Josta Piska oraz Franko Kovacevicia goście wrócili do gry o awans, a Balzan Youths musiał zapomnieć o trzybramkowej zaliczce. Pisk zaskoczył bramkarza gospodarzy miękkim zagraniem z rzutu wolnego, a Kovacević poradził sobie w sytuacji sam na sam.

W pierwszej połowie dogrywki błysnął pozytywnie i negatywnie Andre Fausto. Brazylijczyk strzelił ważnego gola na 1:3 w 94. minucie, a w następnych sześciu minutach zdążył zobaczyć dwa razy żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Tym samym Balzan Youths FC pozostali na boisku w dziesięciu, co tym razem nie przeszkodziło dowieźć korzystnego wyniku.

Następnym przeciwnikiem maltańskiego zespołu będzie drużyna lepsza w dwumeczu FC Vaduz kontra Nieman Grodno. W pierwszym meczu wygrała 2:1 ekipa z Białorusi, a do rewanżu dojdzie w węgierskim Gyorze.

Balzan Youths - NK Domżale 1:3 pd. (0:1, 0:3, 1:3)
0:1 - Abraham Nwankwo 44'
0:2 - Jost Pisek 63'
0:3 - Franko Kovacević 73'
1:3 - Andre Fausto 94'

Pierwszy mecz: 4:1. Awans: Balzan Youths

Balzan: Danilo Golović - Ivan Bozović, Momcilo Raso, Nikola Braunović, Samir Arab (72' Andre Fausto), Aleksa Andrejić (61' Nikola Zerjal), Tristan Caruana (46' Ryohei Michibuchi), Paul Fenech (79' Manyluak Aguek), Jake Grech, Peter Olawale (100' Evandro Gomes), Angel Torres

Domzale: Gasper Tratnik - Mirko Mutavcić, Abraham Nwankwo, Andrej Djurić, Tilen Klemencić (106' Gasper Cerne), Franko Kovacević, Ziga Repas (86' Benjamin Markus, 112' Said Duranović), Edin Julardżija, Luka Topalović (55' Jost Pisek), Danijel Sturm, Mario Krstovski

Żółte kartki: Fenech, Olawale, Fausto, Braunović, Golović (Balzan) oraz Nwankwo, Mutavcić, Julardżija, Klemencić, Cerne, Sturm (Domzale)