Miedź wylądowała miękko w Fortuna I lidze

Spadkowicz z Legnicy rozpoczął sezon w Fortuna I lidze zwycięstwem 1:0 z GKS-em Katowice. Nieco gorzej po degradacji poszło Wiśle Płock, która zremisowała 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

radość piłkarzy Miedzi Legnica PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica
Miedź Legnica wykorzystała do zdobycia gola na 1:0 stały fragment gry. W pole karne GKS-u Katowice wybrał się piłkarz znany z wykorzystywania podobnych okazji podbramkowych Kamil Drygas. Pomocnik główkował prosto do siatki po dośrodkowaniu spod chorągiewki. GKS nie odpowiedział do końca meczu i komplet punktów pozostał na terenie spadkowicza.

Pod Klimczokiem doszło do podziału punktów. Podbeskidzie Bielsko-Biała było długo na prowadzeniu, ponieważ od 18. do 81. minuty za sprawą Bartosza Bidy, który poradził sobie po podaniu prostopadłym od Jeppego Simonsena. Wisła Płock ambitnie goniła i zdołała doprowadzić do remisu 1:1. Łukasz Sekulski przymierzył do bramki głową po dośrodkowaniu Davida Niepsuja.

Znicz Pruszków rozpoczął sezon w roli beniaminka od pokonania 2:0 Resovii. Pierwsza połowa była jeszcze wyrównana, z krótkim fragmentem naporu gości, ale po przerwie podopieczni Mariusza Misiury zdominowali bardziej doświadczonego ligowca. Potwierdzili to efektownymi golami Krystiana Pomorskiego i Shumy Nagamatsu. Drużyna z Podkarpacia miała problem z przeniesieniem gry na połowę beniaminka i niczym ciekawym już nie odpowiedziała.